İş ve politika dünyası Boğaziçi Konferansı'nda buluşuyor

Giriş Tarihi: 10.11.2014 10:36
İş ve politika dünyası Boğaziçi Konferansı'nda buluşuyor

Uluslararası İşbirliği Platformu tarafından Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde bu sene 10-12 Aralık tarihleri arasında Four Seasons Bosphorus Otel’de 5. cisi düzenlenecek olan Boğaziçi Konferansı, ülkemiz ve yurtdışı iş ve politika dünyasının önde gelen isimleri, işadamları ve işkadınlarını bir araya getiriyor.

Geçen sene 54 ülkeden siyasetçi, girişimci ve akademisyenin katıldığı Boğaziçi Konferansı'na bu sene 70 ülkeden çok önemli isimler katılıyor.

Platformun hedefi, Türkiye'nin işbirliği sürecine katkı sağlamak amacı ile Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türk Cumhuriyetleri, Asya, Avrupa, Amerika ve Balkan ülkeleri olmak üzere 70 ülke arasında ekonomik, siyasi, bilimsel ve kültürel alanlarda, devlet adamlarını, özellikle genç liderleri, iş adamları ve iş kadınlarını ve öncü girişimcileri bir araya getirmek ve sonuca odaklı diyalog ve işbirliklerinin kurulmasını sağlamak.

Küresel ticaret ve yatırımda yeni dinamikler ve paradigmalar, uluslararası müteahitlik: Sürdürülebilir ekonomik büyüme için verimli altyapı yatırımları, bankacılık ve finans sektörü: sürdürülebilir gelecek ve kalkınmanın finansmanı, dünya bankacılığının geleceği, Sınırların ötesinde genç global girişimciler zirvede gündeme gelecek ve tartışılacak konulardan sadece birkaçı. TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) 'in ev sahipliğinde yapılacak ve açılış konusmasını Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı zirvenin bu seneki teması ''Yarının Değişen Senaryoları: Zorlukları Anlamak ve Diyaloglar Geliştirmek". Bu sene ki konuşmacıları arasında Polonya E. Başbakanı Kazimiez Marcinkiewiez, İspanya E. Dışişleri Bakanı Ana Palacio, Filistin Ekonomi Bakanı Dr. Jawad Naji, Kemal Kozarich - Merkez Bankası Guvernörü- (BOSNA HERSEK), Mohammad Al Faisal Al Saud- Prens – (SUUDİ ARABİSTAN), György Matolcsy - Macaristan Milli Bankası Yöneticisi – (MACARİSTAN), Husnu Banu Gazanfer - Kadın İşleri Bakanı, (AFGANİSTAN), Shaikha Farihah Al Ahmad AL Jaber Al Sabah-Kuveyt Prensesi yer alıyor.


UİP Hakkında: Uluslararası İşbirliği Platformu, sürdürülebilir gelişim için disiplinler arası çok yönlü işbirliklerini arttırmak amacıyla kurulmuş bağımsız bir kuruluştur. UİP'in kurucusu ve organizasyon komitesi başkanı Cengiz Özgencil ve İcra Kurulu Başkanı Kerem Alkin'dir.

Sınırları olmayan bir platform olarak oluşturulan UIP, baskı yaratan benzer sorunlar ve fırsatlara verimlilik bakış açısı ile yaklaşır ve yeni bir seviyede küresel işbirliği oluşumunu teşvik etmek amacıyla önemli ortak çıkarlar doğrultusunda ortak temeller üzerine inşa edilebilecek bir anlayışa ulaşmayı hedefler.

Yeni bir seviyede küresel işbirliği oluşumu için yenilikçi çözümler üretmenin zorluğunun farkındalığı ile platform, karar mercilerinin; politik ve iş dünyası liderlerinin; eğitimde, sanatta, medyada öncü kişilerin, yardımseverlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve sosyal arenanın ile bir araya geldiği bir tartışma alanı sunmaktadır.

Bu amaçla UİP, 2010 yılından bu yana Boğaziçi Zirvesi'ni düzenlemektedir. Zirvenin geçtiğimiz yıllardaki sponsorları arasında: TİM, TOBB, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, STFA, Alrawda Investments For Real Estate Dev. And Projects Management Co., Salam International, Al-Bassam Group
Yüksel İnşaat, Pınar, Socar, Al Maskari Holding, Albaraka, TAV Havalimanları Holding A.Ş. bulunmaktadır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş ve politika dünyası Boğaziçi Konferansı'nda buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN