Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sigortacılık farklı dağıtım kanallarıyla büyüyecek

Giriş Tarihi: 12.11.2014
Sigortacılık farklı dağıtım kanallarıyla büyüyecek

Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan: "Sadece geleneksel kanallarla sigortacılık büyüyemez, online ve direkt satış kanallarıyla harmoni yaratılması gerekir"

Teknolojinin gelişmesiyle farklı dağıtım kanallarını kullanmaya başlayan sigorta sektörü, acente gibi geleneksel dağıtım kanallarını da kullanarak müşterilere çeşitli yollardan erişmeye çalışıyor. Tüm acentelerine dağıttıkları tabletler üzerinden onlarla online olarak kolay iletişim kurarak önemli mesajlar iletebildiklerini belirten Ayhan, "Sağladığımız teknoloji desteği ile acentelerimizin de hayatını kolaylaştırmak önceliğimiz. Onlar için birçok teknolojik yatırım yaptık. Bunlardan biri de dağıtılan tabletler. Tabletlerdeki uygulamalar sayesinde bütün acentelerimizle her an iletişim kurabiliyoruz. Dünyadaki oranlara baktığınızda sadece direkt satışla veya internetle büyümek mümkün değil. Önemli olan bütün dağıtım kanallarıyla birlikte bir harmoni yakalayabilmek" dedi. Ayhan, acentelerine özel hazırladıkları sigortaacentem. info internet sitesi, reklam yatırımları ve verdikleri eğitimlerle sigortacılığın acenteyle yapılan bir meslek olduğu mesajını verdiklerini belirtti.

ÜÇ DAKİKADA POLİÇE
Beş ay süren bir pazar araştırması yaptıklarından bahseden Ayhan, pazar araştırmasında ortaya çıkan sonuçları şöyle anlattı: "Üç nedenden dolayı vatandaşlar sigorta yaptırmaya çok sıcak bakmıyorlardı: Bir, güven duyamıyorlar. İki, sigorta çok karışık geliyor. Üç, maddi imkanları kısıtlı. Yaptırdığımız araştırmanın gerçek müşteri beklentisini anlamamıza büyük katkısı oldu."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigortacılık farklı dağıtım kanallarıyla büyüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN