Türkiye'nin en iyi haber sitesi

savunma verecek

Türk Hava Yolları () hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunması 24 Aralık tarihinde yapılacak.

Giriş Tarihi: 13.11.2014 17:48 Güncelleme Tarihi: 13.11.2014 17:50
THY savunma verecek
Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, THY'nin, Rekabetin Korunması Hakkındaki Kanun'un hakim durumu kötüye kullanmasına ilişkin maddesini ihlal edip etmediğinin tespiti için yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. ile ilgili sözlü savunma toplantısı, 24 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

Toplantıya katılmak isteyen şikayetçi ve üçüncü kişilerin, "Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ" uyarınca, soruşturma ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 12 Aralık 2014 Cuma günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekiyor.

THY'YE NEDEN SORUŞTURMA AÇILIYOR

, Türk Hava Yolları (THY) hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruda, Pegasus Hava Taşımacılığı AŞ'nin, THY'nin İstanbul çıkışlı yurt içi ve yurt dışı hatlarda, hava yolu ile tarifeli yolcu taşımacılığında hakim durumda olduğu, bu gücünü rakip teşebbüslerin yeni pazarlara girmesine engel olmak ve mevcut pazarlardaki faaliyetlerini zorlaştırmak suretiyle kötüye kullandığı iddiasıyla yaptığı şikayet başvurusunun, Ankara 11'inci İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmesi nedeniyle başvurunun Kurul tarafından yeniden değerlendirildiği belirtildi.

THY hakkında soruşturma açılmasına karar verildiği ifade edilen duyuruda, "Soruşturma, THY'nin havayolu ile yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösterdiği İstanbul merkezli yurt içi ve yurt dışı hatlarda rakip teşebbüs aleyhine dışlayıcı eylemlerde bulunarak 4054 sayılı Kanun'un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla başlatıldı" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY savunma verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN