Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'den G20'ye reform çağrısı geldi

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Türkiye'den G20'ye reform çağrısı geldi
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, dönem başkanlığını 1 Aralık'ta Türkiye'nin devralacağı G20'nin Liderler Zirvesi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Babacan, "Biz kendi dönem başkanlığımızda hem 20 ülke hem dünya hem de kendimiz için 'yapısal reform' demeye devam edeceğiz" dedi. G20 dönem başkanlığının 1 yıl süreceğini anlatan Babacan, şöyle konuştu: "Liderler zirvemizi 15-16 Kasım 2015'te Antalya'da yapacağız. Öncesinde finanstan sorumlu bakanlar ve merkez bankası başkanları 12 ay içinde 4 kez bir araya gelecek, bunlardan üçü Türkiye'de geçekleştirilecek."

EN BÜYÜK SORUN BÜYÜME

Büyümenin şu anda dünya ekonomisinin en önemli sorunu olduğuna dikkat çeken Babacan; istihdam, finans sektörü regülasyonu, altyapı yatırımları, iklim değişikliği finansmanı, kalkınma, ticaret ve vergi ile ilgili konuların Türkiye'nin dönem başkanlığı süresi içinde de önemini korumaya devam edeceğini söyledi. Gelişmekte olan düşük gelirli ülkeler ve KOBİ'lerle ilgili konuların da gündeme geleceğine değinen Babacan, "G20'nin diğer ülkelerle bağını güçlendirmeye önem vereceğiz" dedi.

B20 ZİRVESİ ARALIKTA İSTANBUL'DA
G20'nin , iş dünyası kolu olarak nitelendirilen B20'nin ilk toplantısını 15 Aralık'ta İstanbul'da yapacağını belirten Babacan, B20 ekibinde iş dünyasından belli isimlerin yer alacağı ticaret, istihdam, altyapı, finansman, KOBİ ve yolsuzlukla mücadele konularında "görev güçleri" oluşturduklarını ifade etti. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da "Liderlerden beklentimiz KOBİ'leri destekleyecek politikalar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'den G20'ye reform çağrısı geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN