Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teknoloji sigortacılığı da hızla şekilleniyor

Teknolojinin gelişiminin sigortacılığı şekillendireceğini belirten AXA Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Cemal Ererdi, dijital yatırımı doğru yapan şirketlerle çalışan acentelerin rekabet avantajı yakalayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 19.11.2014
Teknoloji sigortacılığı da hızla şekilleniyor
Dijital Dünyada Doğru Ortakla Var Olmak" teması ve 800'e yakın konuğun katılımı ile Antalya'da düzenlenen AXA Sigorta'nın 2014 Acenteler Toplantısı'nda konuşan Cemal Ererdi dijital sigortacılığın öneminden bahsederek, acentelerin dijital yatırımı doğru yapan şirketlerle çalışması durumunda elde edecekleri rekabet avantajına vurgu yaptı. Sigortacılığın artık tüm verilerin anlamlı ve işlenebilir hale getirilmesinden oluşan büyük verinin (big data) doğru işlenmesi ile birlikte müşterilere daha uygun çözümler üretebilecek konuma geldiğini açıklayan Cemal Ererdi, müşteri bazlı yönetim sistemini uygulamaya 10 yıl önce başladıklarını belirtti. Cemal Ererdi, "Teknolojinin gelişimi sigortacılığı şekillendirecek. Yakında sürücüsüz araçlar göreceğiz, Google bu teknolojiyi geliştirdi. Bu yaygınlaştığında belki de kişi bazlı trafik sigortasına ihtiyaç kalmayacak, kurumsal satışlar olacak. Onun için acenteler BES, sağlık, hayat ve diğer hayat dışı ürünlere odaklanmalı" diye konuştu.

ABD'Lİ YAZARLARDAN SEMİNER
Toplantıya bu yıl dijital sigortacılık ile ilgili bir seminer vermek üzere ABD'den iki konuk davet edildi. Amazon'da en çok satanlar listesindeki "Going Tradigital" kitabının yazarları olan ve acentelik yapan Angela Johnson ve Nadeem Damani'nin verdiği seminer ilgiyle izlendi. Amerika'da başarılı Farmers Insurance acentelerinden ikisini büyütüp geliştiren Johnson ve Damani, dijitalle geleneksel yöntemlerin harmanlanması gerektiğini belirttiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknoloji sigortacılığı da hızla şekilleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN