Ödülü yeniden Turcas aldı

Giriş Tarihi: 21.11.2014 15:05
Ödülü yeniden Turcas aldı

, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından yürütülen “Bağımsız Kadın Direktörler Projesi” kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Ödülleri”nde üst üste ikinci yıl da ödüle layık görüldü.

Turcas Petrol'ün 7 kişiden oluşan Yönetim Kurulu'nda 2'si Bağımsız olmak üzere 3 kadın Yönetim Kurulu üyesine (Banu Aksoy Tarakçıoğlu, Ayşe Botan Berker, Neslihan Tonbul) yer veren Turcas Petrol, Bağımsız Kadın Direktörler Projesi kapsamında hazırlanan üç ayrı endekste de Türkiye'de halka açık 422 şirket arasında ilk 5 içerisinde yer aldı. Güçlendirilmiş Kadın Endeksi'nde Türkiye 2.'si, Cinsiyet Çeşitliliği Endeksi'nde Türkiye 3.'sü ve Kadın Yönetim Kurulu Üyeleri Oranı'nda Türkiye 5.'si olan şirket, halka açık enerji şirketleri arasında kadınların yönetiminde en çok söz sahibi olduğu şirket unvanını korudu.

adına ödül alan Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy ise, yaptığı konuşmada "Turcas'ın bugünkü başarısında Turcas Ailesi'ndeki kadınların rolü büyüktür. Şirkette kadın çalışan ve yöneticilerimize verdiğimiz değerin temelinde, dünyanın en büyük enerji şirketleriyle yaptığımız ortaklıkların son derece etkili olduğunu düşünüyorum. Türkiye'deki kadın yönetici oranı dünya ortalamasına nazaran hala düşük olmasına rağmen, bize bu ödülü kazandıran değerli kadın Yönetim Kurulu üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Onların yaratıcı sinerjisi ile şirketimizi hedeflediğimiz noktadan daha ileriye taşımaya devam edeceğiz." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödülü yeniden Turcas aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN