Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maden ocaklarına 4 bin 269 kişi başvurdu

Giriş Tarihi: 25.11.2014 09:17
Maden ocaklarına 4 bin 269 kişi başvurdu

TTK maden ocaklarına 162 kişi kadroya alınacağına duyurdu. Kadro duyurusu üzerine tam 4 bin 269 kişi TTK'nin duyurusuna başvuru yaptı.

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden ocaklarına alınacak 162 nitelikli işçi için Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü'ne 4 bin 269 kişi başvurdu. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, TTK Genel Müdürlüğü'nün 162 kişilik nitelikli işçi talebine başvuruların 20 Kasım'da sona erdiğini ve toplam 4 bin 269 kişinin müracaat ettiğini açıkladı. Demirsu, en çok müracaatın 1128 kişi ile yeraltı nakliyat işçiliğine olduğunu söyledi.

Her meslek dalında yeterli başvurunun alındığını ifade eden Demirsu, Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına göre oluşturulan listelerde taban puanın 70 olduğunu söyledi. Daha önceki taleplere göre yüksek puanlı başvurular olduğunu belirten Demirsu, işe alınacak işçi sayısının 3 katı oranında oluşturulan nihai listelerin TTK Genel Müdürlüğü'ne teslim edildiğini kaydetti.

TTK' da mekanizasyon, pres, elektrik, talaşlı imalat, kaynak, tarama ve söküm, bakım-onarım, yer altı ve yer üstü nakliyat, kuyu vinç, sinyal, sondaj işçisi, iş yeri sağlık görevlisi ve iş makinası operatörü olmak üzere 13 meslekte alınacak 162 kişi, TTK tarafından yapılacak mülakatla belirlenecek.

Kaynak: Dünya bülteni

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maden ocaklarına 4 bin 269 kişi başvurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN