TÜPRAŞ Sapanca Gölü’nden izinsiz su çekiyor

Giriş Tarihi: 25.11.2014 16:43
TÜPRAŞ Sapanca Gölü’nden izinsiz su çekiyor

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Körfez İlçesi Cumhuriyet Başsavcılığınca, TÜPRAŞ hakkında “Karşılıksız Kullanım" gerekçesiyle açtığı davanın ikinci oturumu yapıldı.

Abdulaziz Karakuş / Sabah.com.tr

Yaklaşık 2,5 saat süren davanın 2. Duruşmasında Mahkeme heyeti, TÜPRAŞ'ın yapmış olduğu savunmayı yetersiz bulması ve TÜPRAŞ'ın zaman istemesi nedeniyle davayı 3 Mart 2015 tarihinde görüşmek üzere erteledi.

Duruşma sonrası konuyla ilgili Sabah.com.tr'ye açıklama yapan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, "İdare olarak Sapanca Gölü gibi Sakarya için çok önemli bir su kaynağının hoyratça kullanılmasına kesinlikle karşıyız. Bu nedenle SASKİ Genel Müdürlüğü olarak hukuki mücadelemizi sürdürmekteyiz. Sapanca Gölü'nün ekolojik dengesini sürdürmek ve sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere aktarabilmek için Devletimizin vermiş olduğu yetki çerçevesinde mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Duruşmaya ilişkin bilgiler veren Rüstem Keleş, "Güzel bir duruşma oldu. Biz tezlerimizi ortaya koyduk. Ancak Sapanca Gölü'nden bedelsiz, kontrolsüz bir şekilde endüstriyel amaçlı su kullananlar herhangi bir belge sunmadılar ve sunamayacaklar. Mahkeme 3 Mart'a ertelendi. Bundan sonraki süreçte mahkeme konuyla ilgili kurum ve kuruluşlardan araştırma yaparak değerlendirecektir. Sapanca Gölü'ndeki kontrolsüz endüstriyel kullanım durdurulacaktır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜPRAŞ Sapanca Gölü’nden izinsiz su çekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN