Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bağ-Kur'lulara bir müjde daha!

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Erdoğan’ın Bağ-Kur borcu olanların emekli olmasıyla ilgili açıklamalarına ilişkin, “Prim yapılandırılması şuanda gerçekleştiriliyor. Bu yapılanma çerçevesinde prim borcu olanlar için sunulan bir imkandır." dedi.

Giriş Tarihi: 27.11.2014 16:37
Bağ-Kur'lulara bir müjde daha!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda gerçekleşen Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı'nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bağ-Kur borcu olanların emekli olmasıyla ilgili açıklamalarının sorulması üzerine Bakan Çelik, "Prim yapılandırılması şuanda gerçekleştiriliyor.

Bu yapılanma çerçevesinde prim borcu olanlar için sunulan bir imkandır o. Yoksa farklı durum söz konusu değil. Prim borcu olup bu borcu ödemekte zorlanan çalışanlarımızın bu imkandan uzun vadeli bir şekilde yararlanmasına dönük Sosyal Güvenlik Kurumu ile Halk Bankası arasındaki bir sözleşmedir. Önemlidir, çünkü o anlamda geçmişe dönük borçlarını ödemekte zorlanan, prim borcunu ödemekte zorlanan Bağ-Kur'lular için önemli çıkış kapısıdır" karşılığını verdi.

Karaman Ermenek'te 8 maden işçisinin yer altında olduğu hatırlatılarak, paylaşılacak yeni bir bilginin olup olmadığı sorusu üzerine Çelik, bu konunun bizzat Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yürütüldüğünü ve en sağlıklı bilginin oradan alınacağını belirterek, "Halen oradaki 8 canımıza ulaşamadığımızı hepimiz biliyoruz. Koşullar gerek yer altında, gerek yer üstünde çok olumsuz şartlar oluşturuyor ama yoğun bir şekilde hiç ara vermeksizin 24 saat çalışmalar orada sürdürülüyor. İlgili bakan arkadaşımızın açıklama yapması daha doğru olur" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan erken emeklilik müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağ-Kur'lulara bir müjde daha!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN