Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Harvard öğrencileri Turkcell'i okuyacak

Giriş Tarihi: 27.11.2014
Harvard öğrencileri Turkcell'i okuyacak

Turkcell'in hikâyesi Harvard'da ders oluyor. Genel Müdür Ciliv, "Bu durum, yeni dünyayı doğru okuduğumuz anlamına geliyor" dedi

Turkcell'in hikâyesi, dünyanın en seçkin eğitim kurumlarından Harvard Business School tarafından "vaka incelemesi" olarak yayımlandı. İncelemenin yazarlarından Prof. Dr. Felix Oberholzer-Gee, rekabetin yüksek olduğu iletişim sektöründe Turkcell'in gösterdiği başarıya dikkat çekerek "HBS öğrencilerinin ve yönetici eğitimi programlarımızdaki katılımcıların, hem başarıları hem de karşılaştıkları zorluklar anlamında Turkcell'den öğrenecekleri çok şey var" dedi. Vaka incelemesi, Harvard Business School'un İşletme Bölümü Yüksek Lisans zorunlu ders programı kapsamında okutulacak. Böylece Turkcell, Harvard Business School'un (HBS) gerçekleştirdiği vaka incelemelerine ilham kaynağı olan bir grup seçkin uluslararası şirket arasına katıldı. HBS'in Turkcell hakkındaki vaka incelemesi kısa süre önce yayımlandı ve önümüzdeki dönemde HBS'in MBA için şart koştuğu zorunlu ders programı kapsamında okutulacak. Turkcell örneği, Harvard akademisyenleriyle fakültenin 2013'te açılan İstanbul Araştırma Merkezi'nin ortaklaşa yazdığı ilk HBS incelemesi olma özelliği taşıyor. Vaka incelemesini, Harvard Business School Strateji Birimi İşletme Yönetimi Bölümü'nden Prof. Dr. Felix Oberholzer- Gee ve Harvard Business School Muhasebe ve Yönetim Birimi'nden Yrd. Doç. Dr. Charles C.Y. Wang kaleme aldı.

DÜNYAYI DOĞRU OKUDUK

Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv ise konuyla ilgili açıklamasında "Türkiye'nin New York Borsası NYSE'ye kote tek şirketi Turkcell, yıllardır hem küresel hem de ulusal liderlik konumunu koruyor. Bunu teknolojiye, yeniliklere ve mükemmel müşteri deneyimlerine odaklanarak başardık. Yeni dünyayı doğru okuduk. Turkcell takımı olarak zorluklarla mücadelede gösterdiğimiz başarının, dünyanın en itibarlı okullarından biri olan Harvard Business School tarafından ilham verici bir yolculuk olarak kabul edildiğini görmek gurur verici" diye konuştu.

"EKONOMİYE KADIN GÜCÜ PROJESİ" MEYVELERİNİ VERDİ
Türkcell ile TİSVA'nın, iletişim ve teknoloji gücünü dar gelirli, girişimci kadınlarla buluşturmak amacıyla yürüttüğü projede, iki yılda 4 bin 224 işletme açan kadın girişimcilerin oluşturduğu istihdam 10 bin kişiyi buldu. Turkcell Kurumsal Sosyal Sorumluluklar Müdürü Aslı Ünlü, "Artık sadece kendileri çalışmakla kalmıyor, başkalarına da fırsat tanımış, başkalarını da iş sahibi yapmış oluyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harvard öğrencileri Turkcell'i okuyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN