Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ouickclean’den franchise atağı

İstanbul’un yeni cazibe merkezi Göktürk'te 2006’dan beri kuru temizleme hizmeti veren QuickClean, franchising atağına kalktı.

Giriş Tarihi: 27.11.2014 17:46

Göktürk son yıllarda İstanbul'un en popüler yerleşim birimlerinden biri haline geldi ve şehir hayatının keşmekeşinden kaçan ama İstanbul'dan da uzak kalamayanların bir numaralı tercihi oldu.

Göktürk'te yaşanan bu değişim, geleceği önceden görüp bölgede iş yapmaya erken başlayan ve bölge halkının güvenini kazanmayı başaran firmalar için büyük bir avantaja dönüştü. Bu firmalardan biri de 2006'dan beri Göktürk'te kuru temizleme hizmeti veren QuickClean. 2006'da işe başladıklarında bu kadar hızlı bir büyüme yaşanacağını kendilerinin bile tahmin edemediğini söyleyen firmanın sahibi Sibel Türkmen, 8 senede kuru temizleme talebinin çok arttığını söylüyor ve şöyle devam ediyor: "Kuru temizleme gibi bir işte tutunabilmek için 'ilk' olmak yeterli değil. Hizmet sektöründe iş yapıyorsanız öncelikle insanların güvenini kazanmak zorundasınız. Teknolojinizi sürekli yenilemelisiniz. Ekibinizi sağlam ve eğitimli insanlardan kurmalısınız. Biz bunları yapabildiğimiz için ayakta kalmayı, büyümeyi başardık. Şimdi sıra markanın yeni şubelerini açmaya geldi. Uzun zamandır franchise teklifleri alıyoruz. Artık bunları değerlendirmeye karar verdik."

"Mükemmel hizmet, tartışılmaz kalite" sloganının da bölgede tutunmalarında çok yardımcı olduğunu söyleyen Türkmen, müşteri profilini ise şöyle tarif ediyor: "Göktürk beyaz yakalı insanların ağırlıklı olarak yaşadığı bir bölge. Gelir seviyesi Türkiye ortalamasını çok üstünde. Çok sayıda ünlü müşterimiz de var. Ama ben müşterilerimi tarif ederken 'zengin' ya da 'ünlü'den önce 'bilinçli' kelimesini kullanmayı tercih ederim. Kullandığımız teknolojileri, çevreye duyarlılığımızı, ne kadar sağlıklı çalıştığımızı devamlı sorguluyorlar. Böyle müşterileriniz olunca kendinizi geliştirmeniz de kaçınılmaz oluyor."

Hem ıslak hem kuru temizleme yapan firma, telefonla sipariş alırken ürünleri de kapıya kadar bırakıyor. Servis ücreti için ekstra para talep etmeyen QuickClean müşterileri, kredi kartı ile kapıda ödeme yapma imkanına da sahipler.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ouickclean’den franchise atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN