Yine olmadı Haluk!

TÜSİAD Türkiye'de vergiden kaçarak haksız kazanç sağlayan Twitter'ın avukatına 'yolsuzluk' raporu hazırlattı

Giriş Tarihi: 27.11.2014
Yine olmadı Haluk!
TÜSİAD yine baltayı taşa vurdu. İlk icraatı AK Parti döneminde gelir adaletsizliğinin arttığına ilişkin rapor hazırlamak olan başkan Haluk Dinçer ikinci kez bir fiyaskoya imza attı. Türkiye'den milyonlarca lira vergi kaçırarak haksız kazanç elde eden Twitter'ın avukatlığını yapan Gönenç Gürkaynak'a "Yolsuzluk artacak" raporu hazırlattı.

HİSLİ BAŞKAN!

Yılın başında duyurduğu 2014 programında görünmeyen "İş Dünyası Bakış Açısıyla Türkiye'de Yolsuzluk Raporu" bir anda gün yüzüne çıktı. Patronlar Kulübü rapor üzerine güncel konulardan bağımsız çalışıldığını iddia etti. Haluk Dinçer, konuşmasında "Türkiye'de yolsuzluk var ve artacak" sonucunu önceden hissettiğini şu cümlelerle açıkladı: "Sonuç, büyük ölçüde beklediğimiz gibi oldu. Anket bize bir kez daha teyit etti."

SEN SAVUNDUĞUNA BAK

Twitter'ın vergi vermediği ve ofis açmadığı gerekçesiyle Türkiye tarafından kapatılmasının ardından jet hızıyla şirketin avukatlığını yapmaya soyunan Gönenç Gürkaynak savunduğu şirketin haksız kazançla faaliyet göstermesini unuttu. Raporunda şirketlerin yüzde 46'sında etik kurallar belgesinin olmadığı sonucuna ulaşan Gürkaynak, farkındalığın artması için ankete katılanların yüzde 54'ünün denetim ve yaptırım olması gerektiğini söyledi. Ancak Gürkaynak tam da bu sebeple Twitter'ı kendi devletine karşı savunmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yine olmadı Haluk!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN