'nin CEO'su Jong-Seok görevi bıraktı

Giriş Tarihi: 28.11.2014 17:28
LG'nin CEO'su Jong-Seok görevi bıraktı

Teknoloji devi 'nin CEO'su Jong-Seok görevini bıraktı. LG'nin yeni CEO'su 1 Ocak'tan itibaren Juno Cho olacak.

Mobil dünyasının başarılı üreticilerinden , Jong-Seok'un yerine yeni CEO atadı. Şirketin son yayınlanan çeyrek raporlarında akıllı telefon satışlarını ciddi oranda artırdığı gözlenmişti.

SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE AYRILIYOR

Önemli başarıların altına imza atan şu anki CEO sağlık sorunlarına gerekçe göstererek görevden ayrılmak istediğini yönetim kuruluna bildirdi. Park Jong-Seok her ne kadar CEO'luk görevinden ayrılmış olsa da, 1 Ocak'tan itibaren yerine geçerek mobil bölümde dizginleri eline alacak Juno Cho'nun bir numaralı teknoloji danışmanı olacak. Juno Cho halihazırda LG'nin başkanlık görevini yürütüyor.

TECRÜBELİ BİR İSİMDİ

Juno Cho 2000-2007 yılları arasında LG'nin Kuzey Amerika Mobil iş stratejilerini yönetmiş ve mobil alanda tecrübeli bir isim. Juno Cho geçmiş yıllardaki tecrübesi ve Park Jong-Seok'un son yıllardaki başarısı dikkate alındığında, LG'nin mobil bölümü ilerleyen dönemlerde başarısını artırarak sürdüreceğe benziyor.

BAŞARILI BİR PERFORMANS

LG G2 ve daha başarılı bir satış performansı elde eden LG G3 şirketin en önemli ürünleri olmayı başardı. Yine giriş ve orta seviyede L serisi akıllı telefonlar kayda değer satışlar elde etti. LG cephesinde işler yolunda gidiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LG'nin CEO'su Jong-Seok görevi bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN