Ziraat'ten yurtdışı hamlesi!

Giriş Tarihi: 1.12.2014 17:10 Güncelleme Tarihi: 1.12.2014 17:26
Ziraat'ten yurtdışı hamlesi!

Azerbaycan'da şube açmak için başvuru yaptığı duyurdu.

Azerbaycan Merkez Bankası, 'nın Azerbaycan'da banka açmak için lisans başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

Merkez Bankası'nın açıklamasında, Türk bankalarının Azerbaycan bankacılık sektörü için taşıdığı öneme dikkat çekildi. İki ülke arasındaki ilişkilerin hızlı gelişimi ve ortaklaşa gerçekleştirilen milyarlarca dolar değerindeki uluslararası projelerin, Azerbaycan ve Türk bankaları arasındaki ilişkilerin büyümesini gerekli kıldığı vurgulandı.

Açıklamada, Türkiye bankalarının Azerbaycan bankacılık sektörüne ilgisinin giderek arttığı vurgulandı. Ziraat Bankası'nın banka açmak için Merkez Bankası'na lisans başvurusunda bulunduğu bilgisine yer verilen açıklamada, Ziraat Bankası'nın Türkiye'nin en eski ve köklü bankalarından biri olduğunun altı çizildi.

AÇIKLAMADA ŞUNLAR KAYDEDİLDİ

"Ziraat Bankası, 1995 yılında Azerbaycan'a bankacılık alanında ilk dış yatırımı yaparak iki ülkenin bankacılık sektörleri arasındaki ilişkilerin ilerlemesinde önemli rol oynadı. Banka'nın Azerbaycan'daki temsilcilik statüsünün değişmesi, faaliyetinin genişlemesine, banka sektöründe rekabetin güçlenmesine, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri zorunlu banka hizmetleriyle daha da geniş şekilde kapsamasına olanak sağlayacaktır."

Açıklamada, Ziraat Bankası'nın başvurusunun değerlendirildiği ve lisans sürecinin yılsonuna kadar sonuçlandırılacağının öngörüldüğü de belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat'ten yurtdışı hamlesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN