Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fonların kralı Papa'yla geldi

Papa Francis'e Türkiye temaslarında fon piyasasının hızlı balığı LCM'nin patronu Emmanuel Lemelson da eşlik etti. Lemelson'ın, ABD'de ikinci mesleği ise papazlık

Giriş Tarihi: 5.12.2014 ABONE OL
Fonların kralı Papa'yla geldi
Resmi temaslar için Türkiye'ye gelen liderlerin, ekonomi kurmayları ve işadamlarını da beraberinde getirme geleneği Katolikler'in ruhani lideri Papa'nın ziyaretinde de değişmedi. Türkiye'ye ilk kez gelen ve resmi temasların yanı sıra dini liderlerle de görüşen Papa Francis'e eşlik eden ekonomi uzmanı dünyaca ünlü bir fon yöneticisiydi. Papa'nın ziyaretinde asıl amaç Vatikan ile İstanbul arasında dini köprü kurmak olsa da heyete ABD'den katılan fon yöneticisi Emmanuel Lemelson'u farklılaştıran ise genç işadamının dini kimliği oldu.

KİLİSEDEKİ YATIRIMCI
38 yaşındaki Emmanuel Lemelson, milyarlarca dolarlık fonu yöneten Lemelson Capital Management ve Amnova Fund'un Yönetim Kurulu Başkanı. İşadamlığının yanı sıra dini bir kimliği de olan Lemelson, ABD'nin Boston kentindeki Ortodoks Kilisesi'nin de papazı. 1999'da Hellenic College Holy Cross Greek Orthodox School of Theology'den mezun olan Emmanuel Lemelson, 2012'de Lemelson Capital Management ve Amnova Fund'u kurdu. ABD'li işadamı, uluslararası arenada göze çarpan genç fon yöneticilerinden biri sayılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fonların kralı Papa'yla geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN