Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silikon Vadisi'nde Girişim Evi açacak

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, ODTÜ Teknokent ve TİM desteğiyle ABD'nin Silikon Vadisi'nde Girişim Evi açmak istediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 5.12.2014
Silikon Vadisi'nde Girişim Evi açacak
Türk Ekonomi Bankası (TEB) İnovasyon Haftası'nın ilk gününde inovasyona dayalı girişimciliği gündeme taşıdı. TEB, İstanbul Ataşehir TEB Girişim Evi, Gaziantep TİM TEB Girişim Evi ve teknokentlerle kurduğu işbirliği aracılığıyla ülke çapında desteklediği girişimcileri canlı yayın aracılığıyla İnovasyon Haftası'na bağlandı. Girişimciler, cep telefonları ile konferans salonundaki canlı yayına katıldı. Ziyaretin yoğun olduğu TEB standında kurgulanan asansör uygulaması ile TEB tarafından desteklenen 5 girişimci projelerini katılımcılara 3 dakikada anlatma fırsatı yakaladı. TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, TEB Girişim Evi projesi ile ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti verdiklerini söyledi.

EKOSİSTEMİ GENİŞLETTİ

Leblebici, "İlkini İstanbul Ataşehir'de açtığımız TEB Girişim Evi ve Kuluçka Merkezi'ni, şimdi TIM işbirliğimizle Anadolu'ya yayıyoruz. Bundan sonraki adımda ODTÜ Teknokent ve yine TİM işbirliğiyle ABD'de Silikon Vadisi'nde Girişim Evi açmak var" dedi. İnovasyon alanındaki çalışmaları geçen yıl bir adım öteye taşıyarak Kurumiçi Girişimcilik Programı'nı başlattıklarını kaydeden Leblebici şunları söyledi: "Bilgiye dayalı büyüyen ekonomilerin temelinde inovasyon, inovasyonun temelinde ise girişimcilik var. 2 yıl önce girişim bankacılığı hareketini başlattık. Melek Yatırımcılığa da TEB Özel Bankacılık ile odaklandık. 'Melek Yatırımcı' konseptini müşterilerine sunan ilk bankayız. Bünyesinde girişimci ekosistemine özel sinerji oluşturan tek bankayız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silikon Vadisi'nde Girişim Evi açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN