Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sürüyor - CANLI

Giriş Tarihi: 10.12.2014 16:32
Meclis Bütçe görüşmeleri sürüyor - CANLI

'te devam ediyor, liderler tek tek kürsüye çıkıyor. Görüşmede son sözü Başbakan Ahmet Davutoğlu söyleyecek. Meclis Bütçe görüşmelerini haberimizden canlı yayın izleyebilirsiniz.MEHMET ŞİMŞEK'TEN 'BÜYÜME' AÇIKLAMASI

İlk sözü alan isim Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, oldu. Küresel ekonomiye ilişkin değerlendirme yapan Şimşek, 6 yıl geçmesine rağmen kriz öncesi seviyeye dönülemediğine işaret etti.

Şimşek, üçüncü çeyrekte 1.7 olarak gelen büyüme rakamının, beklenin altında gelmesinin nedeninin kuraklıktan kaynakladığını belirtti. Bakan Şimşek, Avrupa'daki durgunluğun yanı sıra Ortadoğu'daki gelişmelerin de büyüme rakamının beklenenin altında kalmasında etkili olduğunu vurguladı.

Bakan Şimşek, enflasyon ve cari açığı azaltacak adımlar atmayı sürdüreceklerini belirtti.

LİDERLER KÜRSÜYE ÇIKACAK

Görüşmeler Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in bütçe tasarısı sunumuyla başlayacak. Şimşek'in sunumu sonrası muhalefet temsilcileri kürsüye çıkacak.

Sırasıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Grubu adına Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken ile Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, AK Parti Grubu adına Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Manisa Milletvekili Recai Berber ile Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, MHP Grubu adına Genel Başkan Devlet Bahçeli konuşacak.

'teki nde hükümet adına konuşmayı Başbakan Ahmet Davutoğlu yapacak.

SON SÖZ DAVUTOĞLU'NUN


Muhalefetin eleştirilerine yanıt için kürsüye en son Başbakan Ahmet Davutoğlu çıkacak. Hükümet ve gruplar adına konuşmalar birer saat, kişisel konuşmalar ise 10'ar dakika olacak.

GEÇ SAATLERE KADAR MESAİ YAPACAKLAR

Meclis'teki bütçe görüşmelerinin 22 Aralık Pazartesi gününe kadar tamamlanması bekleniyor. Genel Kurul, her gün saat 11.00'den günlük programın tamamlanmasına kadar çalışmalarına devam edecek. Yoğun geçmesi beklenen bütçe görüşmeleri her yıl olduğu gibi bu yılda gecenin geç saatlerine kadar sürecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis Bütçe görüşmeleri sürüyor - CANLI
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN