Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asırlık Ece dijitale geçti

Bir asrı deviren Ece Ajandası, çağın gerisinde kalmamak için dijitale geçti. 5. kuşak Gün��iray, "Dijital defter ile Y kuşağını yakalayacağız" dedi

Giriş Tarihi: 13.12.2014
Asırlık Ece dijitale geçti
Türkiye'nin 104 yılı deviren, Osmanlı İmparatorluğu'ndaki batılılaşma hareketleriyle birlikte temelleri atılan markası Ece Ajandası, 5. kuşakla birlikte çağın gerisinde kalmamak adına dijitale geçti. Marka İsveçli defter markası Whitelines Link'in dijital teknolojisini Türkiye'ye getirerek defter işine de girmiş oldu. Bu noktada akıllara 'acaba Ece kâğıt işinden tamamen çıkıp dijitale mi geçiyor' sorusu geliyor. Markanın 5. kuşak temsilcisi 25 yaşındaki Sedef Günşiray bu soruyu kesin bir şekilde yanıtlıyor: "Bizim varoluş nedenimiz kâğıt. Kâğıt olmazsa Ece olmaz. Ama çağın da gerisinde kalmak istemiyoruz. Özellikle yeni nesile bu yeni teknolojiyle ulaşacağız. Defter işine girmek için farklı bir şey yapmamız gerekiyordu biz de yaptık" dedi.

DEFTER 12 AY SATIYOR
Ajandanın en büyük satışlarının yıl sonu ve yılın başında yapıldığını ancak defterin 12 ay satan bir ürün olduğunu dile getiren Günşiray, bu yatırımın büyümelerine en az yüzde 20 etki etmesini beklediklerini söyledi. Ece'nin hiçbir zaman seri üretim yapmadığını, el işi üretime odaklandığını dile getiren Günşiray, "Piyasadaki fiyatlarla kapışmamız mümkün değil çünkü üretimimiz el işi. Dolayısıyla ancak zamanında gelen siparişlere cevap verebiliyoruz" dedi.

BANKALAR KALİTEYE DÖNDÜ

Bir dönem bankaların ucuz diye Çin mallarına yöneldiğini ancak dağılan, yırtılan, rengi solan ajandalar nedeniyle kurumların hediye gönderdiği kişi ve kurumlara mahçup olduklarını dile getiren Günşiray, şunları söyledi: "Bankalar 10 yıl aradan sonra ilk kez bize ajanda siparişi vermeye başladılar. Bu çok önemli bir trend. Kaliteye dönüş yaptılar."

TEKNOLOJİ DEFTERE GİRDİ
Mobil cihazları ve not defterlerini birbirine bağlayan teknoloji ile 'akıllı defter'e yazılan-çizilen her şey, Whitelines Link'in cep telefonlarına ücretsiz indirilebilen uygulaması ile PDF dosyası olarak dijital dünyaya aktarılabiliyor. Applestore'dan ve Google Play'dan ücretsiz olarak indirilebilen Whitelines Link ile doküman e-posta, Evernote ve Dropbox yoluyla kolaylıkla paylaşılabiliyor.

YURTDIŞINA MAĞAZA AÇACAK
Markanın başında babası Vedat Günşiray'ın bulunduğunu belirten Sedef Günşiray, "Operasyonları babamla birlikte yürütüyoruz. Babamın asıl işi tekstil ama Ece'nin başına geçmek durumunda kaldı. 2-3 yıl içinde yurtdışında Ece mağazaları açma planları yapıyoruz" dedi. Sede f Günşiray yurtdışına deri kaplı özel ürünler hazırladıklarını özellikle Japonya, Paris ve Berlin'e 'limited edition' (sınırlı üretim) ajandalar gönderdiklerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asırlık Ece dijitale geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN