Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'yı Türk kokusu saracak

Giriş Tarihi: 13.12.2014
Avrupa'yı Türk kokusu saracak
Türk kültürünün vazgeçilmezlerinden biri olan kolonya sınıf değiştiriyor. Yaklaşık 1 milyon TL'lik Ar-Ge yatırımıyla kolonyayı lüks sınıfına taşıyan The Ashk'ın sahibi Narin Akçelik, "Fransa parfümü nasıl dünyaya tanıttıysa, dünya da Ashk'la Türk kültürünün vazgeçilmez bir parçası olan kolonyayı tanıyacak" dedi.

İLK İHRACAT KATAR'A
The Ashk'ı yaklaşık 6 ay önce piyasaya sürdüklerini dile getiren Akçelik, "İlk ihracatımızı Katarlı bir şeyhe yaptık. Hemen ardından da Dubaili bir şeyh sipariş verdi" diye konuştu. Şişelerdeki Osmanlı motifleri ve hat sanatı örneklerinin özellikle Ortadoğu pazarında dikkat çektiğini vurgulayan Akçelik, bu desenlerden dolayı dekoratif malzeme olarak satın alanların da olduğunu ifade etti.

ABD'YE de AÇILACAK

2015'te ürünlerin yüzde 40'ını ihraç etmeyi planladıklarını vurgulayan Akçelik, "Kolonya bizim geleneksel ürünümüz ancak tüm dünyada kullanılabileceğinden eminim. Amerika da radarımıza aldığımız ilk bölge. 2015'te Amerika'ya satışa başlayacağız. İngiltere'deki Harrods mağazasında ise uygun yer arıyoruz" dedi. Akçelik şöyle devam etti: "Harvey Nichols, Beymen gibi mağazalarda ürünlerimizin satışları bulunuyor. Ancak kendi mağazalarımızı açma hedefimiz var. İlk etapta İstanbul'da mağaza açacağız. Ardından Ankara ve İzmir'i hedefliyoruz."

YENİ ÜRÜNLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Narin Akçelik, yeni ürünler geliştirdiklerini kaydetti. Akçelik, "Kolonyanın hemen ardından The Ashk mumlarını piyasaya sürdük. Dekoratif ürün olarak dikkat çeken bu mumlar özellikle yılbaşında hediyelik olarak büyük ilgi gördü" dedi. Bir ay içinde diffuser yani oda kokusu çubuklarını piyasaya süreceklerini aktaran Akçelik, sabun, Osmanlı motifli lüks peştamal ve havlu gibi yeni ürünleri geliştirmek için çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'yı Türk kokusu saracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN