Emeklinin geliri artacak

Ocak'ta memur emeklisinin maaşı yüzde 3 artacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammının ise yüzde 3.45 olması bekleniyor. Gözler promosyon müjdesinde...

Giriş Tarihi: 18.12.2014 02:04 Güncelleme Tarihi: 18.12.2014 09:31
Emeklinin geliri artacak
Emekliler için Ocak ayı zam ayı olacak. Hem memur emeklilerinin hem de SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşı yeni yılın ilk ayında artacak. Emekliler, zammın yanı sıra Ocak ayında promosyon müjdesi gelmesini bekliyor.

ÇALIŞMADAN EMEKLİ OLMANIN FORMÜLÜ - TIKLAYIN

İPUCU PROGRAMDAN
Memur emeklilerinin alacağı zam, toplu sözleşmede belirlenmişti. Tüm memur emeklileri, Ocak ayında memurlar gibi yüzde 3 zam alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı ise ayın başında açıklanacak enflasyon verileriyle belli olacak. 2014'ün ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar, SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaşında artış yapılacak. Bunun 5 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon belli oldu. Temmuz-Kasım döneminde enflasyon yüzde 2.79 çıktı. 2015 yılı programı SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranına ilişkin ipuçları içeriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) devredilen SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarının önceki 6 aylık enflasyon tahminine göre Ocak'ta yüzde 3.45 artırılması öngörülüyor.

GURBETÇİYE KOLAY EMEKLİLİK - TIKLAYIN

YA PROMOSYON YA DAVA
Ocak'ta zamlı maaşlarını alacak emekliler, promosyon müjdesi verilmesini de bekliyor. Bu konuda SGK'yı dilekçe yağmuruna tutan emekliler, kurumun Ocak ayında bankalarla bu konuda anlaşma yapmasını istiyor. Yılda bir maaş banka promosyonu bekleyen emekliler, eğer Ocak ayı ortasına kadar sonuç çıkmazsa bankalara promosyon davası açmayı planlıyor.

ASKERLİK YAPANA ERKEN EMEKLİLİK - TIKLAYIN

YENİ ASGARİ ÜCRET HAFTAYA KALDI
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, dün ikinci toplantısını yaptı. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nda (TİSK) yapılan toplantıya 5'i işçi, 5'i işveren, 5'i de devlet temsilcisi olmak üzere 15 kişi katıldı. Komisyonda işçi tarafını Türk-İş, işveren tarafını TİSK temsil etti. Toplantıda Kalkınma Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu yetkililerinin sunduğu veriler ele alındı. Taraflar, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçünü toplantısını 25 Aralık'ta Türk-İş'te gerçekleştirecek.

KAYNAK:TAKVİM

13 ADIMDA EMEKLİLİK DEPRESYONUNDAN KURTULUN - TIKLAYIN

19 YAŞINDA EMEKLİ OLDU - TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emeklinin geliri artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN