Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Petrol piyasasında düzenlemeye gidildi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, petrol piyasasındaki dağıtıcı ve ihrakiye teslim lisansı sahiplerinin, sahip olması gereken teknik ve ekonomik güce ilişkin kararlar aldı.

Giriş Tarihi: 20.12.2014 11:10
Petrol piyasasında düzenlemeye gidildi
Kurulun Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği kapsamında dağıtıcı ve ihrakiye teslim lisansı sahiplerinin sahip olması gereken teknik ve ekonomik güce ilişkin aldığı kararlar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, dağıtıcı ve ihrakiye teslim lisansları için Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliğinde sayılanlara ek olarak lisans başvurusunda bulunan tüzel kişinin aktif toplamının dağıtıcı lisansı için minimum 37 milyon 500 bin, ihrakiye teslim lisansı için minimum 11 milyon 250 bin lira olması gerekecek.

Dağıtıcı ve ihrakiye teslim lisansı sahiplerinin Enerji Piyasası Bildirim Yönetmeliği kapsamında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna sunacakları bilançolarında belirtilen tutarda aktif toplamın yer alması şartı aranacak.

Mevcut dağıtıcı ve ihrakiye teslim lisansı sahipleri için bilançolara yönelik şartlar 2016'dan itibaren aranacak.

Öte yandan, Yeşilırmak, Meram, Aydem, Toroslar EDAŞ'ın 2011-2015 uygulama dönemi yatırım planını teşkil eden Elektrik Piyasası Dağıtım Sistemi Düzenlemeye Esas Yatırım Harcamalarının Belirlenmesi ve Gerçekleşmesinin İzlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar'ın ekleri revize edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Petrol piyasasında düzenlemeye gidildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN