Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paketten 2 milyon gence iş

Giriş Tarihi: 22.12.2014
Paketten 2 milyon gence iş

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklayacağı Ekonomide 3'üncü Dönüşüm Programı'yla iki yılda iki milyon gence iş kapısı açılacak

Hükümet, "tasarruf ve üretim" planının ardından 8 başlıklı "sosyal yatırım, insani kalkınma" programını açıklamaya hazırlanıyor. Üçüncü Dönüşüm Programı'nda "İşgücü piyasasının etkinleştirilmesi, mesleki becerileri geliştirme, nitelikli insan gücü ve çekim merkezi, kentsel dönüşüm, kalkınma için altyapının geliştirilmesi" gibi başlıklar yer alıyor.

İŞSİZLİK MAAŞI VE SÜRESİ ARTIYOR - TIKLAYIN

Kalkınma Bakanlığı'nca hazırlanan pakette gençlere iş fırsatı öne çıkıyor. İki yıllık dönemde 2 milyon istihdam artışı hedefleniyor. İş ve yatırım ortamı geliştirilirken, kadın ve gençlee nitelikli istihdam imkânı geliştirilecek. KOBİ desteklerinde genç girişimcilere öncelik verilecek. Programda nitelikli insan gücü için çekim merkezleri oluşturularak yurtdışından gelen nitelikli insan gücü artırılacak. Programda, kişi başına günlük harcaması 4.30 doların altında olan nüfus sıfıra yaklaştırılacak. Kayıtdışı istihdam yüzde 30'a düşürülecek.

KADIN AĞIRLIĞININ YOĞUN OLDUĞU MESLEKLER - TIKLAYIN

EN ÇOK KAZANDIRAN 25 MESLEK - TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paketten 2 milyon gence iş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN