Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sahipleri dikkat!

1 Ocak'tan itibaren borcunu ödeyenleri yakından ilgilendiren bir uygulama hayata geçiyor...

Giriş Tarihi: 23.12.2014 11:38
Kredi kartı sahipleri dikkat!
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (), Tekdüzen Hesap Planı'nda değişiklik yaptı. Tekdüzen Hesap Planı ve İzahnamesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile Katılım Bankalarınca Uygulanacak Tekdüzen Hesap Planı ve İzahnamesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğler, 1 Ocak 2015'te yürürlüğe girecek.

Buna göre, her iki tebliğde "Mevduat ve Diğer Yabancı Kaynaklar" grubuna, "39070 Kredi borcu bakiyesinden fazla yapılan ödemeler" ile "39170 Kredi borcu bakiyesinden fazla yapılan ödemeler" başlıkları eklendi.

Katılım Bankalarınca Uygulanacak Tekdüzen Hesap Planı ve İzahnamesi Hakkında Tebliğ'de ayrıca söz konusu başlık altına "84004 Sermaye piyasası işlemlerine" ve "84104 Sermaye piyasası işlemlerine" başlıklı hesaplar da dahil edildi.

"Kredi borcu bakiyesinden fazla yapılan ödemeler", borçları da dahil olmak üzere kredi müşterilerince borç bakiyesinden fazla yapılan ödemelerin sözleşmede katılım fonu olarak nitelendirilerek katılım fonu hesaplarında izleneceğine ilişkin bir hükmün veya müşterinin bu yönde bir irade beyanının bulunmaması halinde izleneceği hesapları içeriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredi kartı sahipleri dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN