Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin'de 21 ton yakalandı

Giriş Tarihi: 25.12.2014 15:43 Güncelleme Tarihi: 26.12.2014 00:18
Mersin'de 21 ton kaçak et yakalandı

Alınan son dakika bilgisine göre Mersin Limanı'nda 21 ton ele geçirildi.

Mersin'de ikinci vakası yaşandı. Mersin Limanı'nda 21 ton kaçak et ele geçirildiği bildirildi. Mersin'de piyasaya sürülmek istenen 21 ton kaçak kırmızı et ele geçirildi. Kentteki gümrüğe geçen ay yapılan operasyonda da bin tondan fazla kaçak etin yurda sokulduğu tespit edilmişti.

Mersin Limanı'nda hiçbir gümrük işlemi yapılmadan piyasa sürülmek istenen 21 ton kırmızı et ele geçirildi.

Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı

Kentte geçen ay düzenlenen operasyonda gümrük muhafaza ekipleri, bin 44 ton kaçak kırmızı etin yurda sokulduğu tespit etmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, olayı "En büyük gümrük kaçakçılığı" olarak nitelendirmişti.

GEÇEN AYDA BENZER OLAY YAŞANMIŞTI

BAKANLIK GIDA TERÖRİSTLERİNİ AÇIKLADI - TIKLAYIN

Geçtiğimiz ayda yine Mersin'de kaçak et skandalı yaşanmış, beyaz etler kırmızıya boyanarak tüketiciye satılmak istenmişti. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Mersin'deki operasyonda yakalanan kaçak etlerin iyi kalitede ve sağlıklı olduğunu açıklamış, operasyonla ilgili yeni ayrıntıları paylaşmıştı. Canikli, kırmızı et yerine kullanılan tavuk kırpıntısının gümrükçüyü yanıltmak için kırmızıya boyandığını, vergi kaçakçılığı boyutunun araştırılması için Maliye Bakanlığı ile temasa geçtiklerini de kaydetmişti. Bakan Canikli, Mersin Gümrüğü'nde başlatılan kaçak et operasyonuyla ilgili bir grup gazeteciye açıklamalarda bulundu. Bakan Canikli, kaçak bufalo etinin ucuz olduğu için Brezilya, Paraguay ve Uruguay'dan getirildiğini belirtmişti.

YILDA 100 BİN TON KAÇAK ET GİRİYOR - TIKLAYIN

KAÇAK ET DAVASINDA TUTUKLAMA - TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'de 21 ton kaçak et yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN