25 yılda 500 bin kişiye iş imkânı

Giriş Tarihi: 26.12.2014
25 yılda 500 bin kişiye iş imkânı

ABD'li Amway, Türkiye'yi büyüme rotasına aldı. 93.1 milyon dolarlık cirosu olan şirket, 5 yılda 3 kat büyüyerek 500 bin girişimciye ulaşmayı hedefliyor

Türkiye'de 20'nci yılını kutlayan ABD'li doğrudan satış şirketi Amway, 5 yılda serbest girişimci sayısını 500 bine ulaştırmayı hedefliyor. Yıllık cirosu 93.1 milyon dolar olan Amway Türkiye, bu rakamı 5 yılda 300 milyon dolara yükselterek globalde ilk 10 ülke arasına girmeyi planlıyor. Amway'in İzmir Merkez Ofisi'nde yapılan toplantıda konuşan Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün, "İzmir'de toplamda 3 bin metrekarelik bir depo ve dağıtım merkezimiz var. Türkiye geneline yapılan dağıtımların tümü bu merkezden çıkıyor ve günde ortalama 2 bin 500-3 bin civarında gönderi gerçekleştiriyor. Türkiye'de ayrıca İstanbul ve Ankara'da olmak üzere iki ayrı tanıtım merkezimiz bulunuyor" dedi.

GÜNDE 3 BİN ÜRÜN

Türkiye'de geçen 20 yıl boyunca ülke ekonomisine sağlanan katkının yanı sıra 283 bin serbest girişimcisiyle iş imkânı da yarattıklarını dile getiren Ergün, Amway Türkiye olarak büyürken aynı zamanda Türkiye'deki doğrudan satış sektörünü de büyüttüklerini ifade etti.

AYLIK 5 BİN TL KAZANÇ
Türkiye 'de en fazla talep gören ürün grubunun yüzde 33 ile ev bakımına yönelik olduğunu vurgulayan Ergün, kozmetik ve cilt bakımı kategorisinin yüzde 17, ev teknolojisinin ise yüzde 10'luk satış oranlarına sahip olduğunu söyledi. Ergün, ürün çeşitliliği nedeniyle erkek serbest girişimci oranının diğer doğrudan satış şirketlerine göre daha yüksek olduğunun da altını çizdi. Ergün, "Bugün başarılı bir girişimci aylık 5 bin TL'ye kadar kazanabiliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25 yılda 500 bin kişiye iş imkânı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN