Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kiğılı kepenk indirdi!

Kiğılı markasının sahibi Abdullah Kiğılı ilk mağazasını olan İstanbul Beyoğlu’ndaki mağazasını kapattı. Markanın bu ilk mağazası 1969'dan geçtiğimiz aya kadar hiç ara vermeden hizmet vermişti.

Giriş Tarihi: 26.12.2014 09:44
Kiğılı kepenk indirdi!
Kiğılı ailesi 1938 yılında kumaş satarak sektöre adım attı. Abdullah Kiğılı ise ilk mağazasını İstanbul Beyoğlu'nda 1969 yılında açtı. Markanın bu ilk mağazası geçtiğimiz aya kadar hiç ara vermeden hizmet verdi.Abdullah Bey'i bu mağazada sık sık müşteri ve çalışanlarla sohbet ederken görmek mümkündü. Beyoğlu mağazasının önemini her fırsatta anlatan Kiğılı, o dönemde bu mağazayı açmak için ailesiyle kavga ettiğini ve bu mağazanın markayı bugünlere getirdiğini vurgulardı. Ancak geçtiğimiz ay mağazanın tabelası bir anda değişti.

Öğrendiğimize göre, mağazanın içinde bulunduğu binanın mülkiyetine sahip olan Abdullah Kiğılı, buradaki mağazasını kapatarak Vodafone'a kiralamış. Mağazayı neden kapatma kararı aldıklarını sorduğumuz Abdullah Kiğılı, Beyoğlu'nun bir hazır giyim markası için artık çok pahalı bir lokasyon olduğunu söyledi. Kiraların bölgede çok yükseldiğini ve mağazanın kirasını çıkaramadığını belirten Kiğılı, mülk sahibi olduklarını ve istedikleri zaman kendi mağazalarını tekrar açabileceklerini de sözlerine ilave etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kiğılı kepenk indirdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN