Türkiye yatırım yapılacak ülkeler arasında ilk sırada

Sadece sigorta şirketlerinin değil, diğer sektörlerdeki birçok dev şirketin de yurt dışında yatırım olanakları aradığını belirten Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş, Türkiye'nin yatırım yapılabilecek ülkeler arasında ilk sırada olduğunu vurguladı

Giriş Tarihi: 26.12.2014
Türkiye yatırım yapılacak ülkeler arasında ilk sırada
Sompo Japan Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş "Sektörümüzdeki oyuncuların büyük çoğunluğu kârlılığı değil, pazar payını önceledikleri için rekabet tekrar başladı. Bu durum 2015 büyümesini kısıtlayacağı gibi elbette kârlılığı da olumsuz etkileyecektir" dedi. Ülkemizde ilgili dinamikler sürekli değiştiği için, mevcut fiyat seviyesinin bile büyük miktarda zarara neden olacağını belirten Dalaş bunun sebebini, bedeni hasarların önemli bir kısmı büyük hasar limitinin altında kaldığı için, hesaplanan IBNR'nin yetersiz kalmasına bağladı.

BÜYÜMENİN ANAHTARI KÂRLILIK

Dalaş, Sompo Japan Sigorta olarak hedeflerinin sağlıklı büyümeyi sürdürmek olduğunu dile getirerek, sağlıklı ve sürekli büyümenin anahtarının belirli düzeyde kârlılığı sürekli kılmak olduğunu belirtti. Dalaş, "Sompo, Türkiye'den ve şirketimizin performansından son derece memnun. Türkiye bu nedenle yatırım yapılabilecek ülkeler arasında ilk sırada. Aslında Japonya'da nüfusun artmaması ve giderek yaşlanması nedeni ile sadece sigorta şirketleri değil, diğer sektörlerdeki birçok dev şirket de yurt dışında yatırım olanakları arıyor" dedi.

SOMPO TÜRKİYE'YE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEK
Sompo Japan Sigorta'nın hedefinin gelecekte de sektörün çalışılmaya değer birkaç şirketten biri olmaya devam etmek olduğunu belirten Recai Dalaş, şimdiki pozisyonlarını geliştirerek bu konumlarını sürdürmek olduğunu sözlerine ekledi. Türkiye'nin cazibe merkezi olma özelliğini sürdürdüğünü söyleyen Dalaş, Sompo Japan'ın bundan dolayı Türkiye'ye yatırım yapmaya devam edeceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye yatırım yapılacak ülkeler arasında ilk sırada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN