Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunanistan'da borsa tepe taklak

Yunanistan'da Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi borsada yaşanan kayıplar yüzde 8'e dayandı.

Giriş Tarihi: 29.12.2014 13:07 Güncelleme Tarihi: 29.12.2014 13:09
Yunanistan'da borsa tepe taklak
Yunanistan'da bugün yapılacak olan ve ülkenin IMF'den aldığı kredilerin yeniden müzakere riskini doğuran cumhurbaşkanlığı seçiminin son turu ��ncesinde yatırımcılar temkinli davranırken, Atina borsasında kayıplar yüzde 8'i buldu.

Yunan parlamentosunda yapılan seçimde cumhurbaşkanı adayı seçilmek için gereken oyu alamazsa ülkede erken genel seçimlere gidilecek. Cumhurbaşkanlığı seçiminin son turu TSİ 12.00 gibi başlayacak. Sonuçların bir saat kadar sonra belli olması belli olması bekleniyor.

YATIRIMCILAR ENDİŞELİ

Yapılan genel seçim anketlerine göre Yunanistan'ın AB ve Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) aldığı krediyi yeniden müzakereye açmak isteyen aşırı sol Syriza partisi önde gidiyor.

Yatırımcılar Syriza'nın genel seçimlerde galip gelmesinden kaygı duydukları gibi, İspanya ve İtalya'da da hükümetin tasarruf tedbirlerine karşı gelen benzer hareketlerin güçlenmesinden endişeleniyorlar. Yunan borsasındaki düşüşe paralel olarak İtalya ve İspanya borsası bankalardaki satışlar öncülüğünde yüzde 1 ekside seyrediyor.


YUNANİSTAN ERKEN SEÇİME GİDECEK
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunanistan'da borsa tepe taklak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN