Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektirk parasının geri alınmasında 3 kritik nokta

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun kayıp Kaçak bedelinin tahsil edilmesinin hukuka aykırı olduğu kararını vermesi üzerine paralarını geri almak isteyen insanların dikkat etmesi gereken 3 kritik nokta.

Giriş Tarihi: 30.12.2014 11:19 Güncelleme Tarihi: 30.12.2014 11:20
Elektirk parasının geri alınmasında 3 kritik nokta
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Hukuk Müşaviri Hayati Küçük, Yargıtay Genel Kurulu'nun elektrikte kayıp kaçak bedelinin dürüst vatandaştan tahsil edilemeyeceğine dair kararının 'emsal' bir karar olduğunu iddia etti. Küçük, "Yargıtay Hukuk Genel Kurulu emsal bir karar aldı, içtihat niteliğinde. Dolayısıyla dava açılan mahkemeleri bağlayıcı bir niteliktedir. Bu karara dayanılarak vatandaşın dava açması yerindedir dürüst tüm vatandaş dava açmalıdır" dedi.

PARANIZI ALMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

1- EMO Hukuk Müşaviri Küçük, vatandaşın son 10 yılda ödediği kayıp kaçak bedelini alması için öncelikle bulunduğu ildeki elektrik dağıtım şirketine gidip, ne kadar kayıp kaçak bedeli ödediğine dair kağıt alması gerektiğini vurguladı.


2- Eğer abonenin ödediği bedel 2 bin liranın altında ise ilçesindeki Tüketici Hakem Heyetine gidip, Yargıtay kararını emsal göstererek parasının iadesi talebinde bulunması gerektiğini söyledi.


3- Küçük, 2 bin liranın üzerindeki kayıp kaçak bedellerini almak için dava açılması gerektiğine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektirk parasının geri alınmasında 3 kritik nokta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN