Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan 'na tepkisi

Etiyopya ziyareti öncesi İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan 'nın yaptığı indirimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 21.1.2015 14:40 Güncelleme Tarihi: 21.1.2015 15:39
Erdoğan'dan Merkez Bankası'na faiz tepkisi
bugün Etiyopya ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin 'nın yaptığı indirimi yeterli bulup bulmadığı sorusunu cevaplandıran Erdoğan 'Görünen o ki Merkez Bankası verilen mesajlardan nasibini almamış' dedi.
Ben şahsen Cumhurbaşkanı olarak bu hassasiyetimi sürdüreceğim ve sürdürmeye devam edeceğim. Benim canımı yakan konulardan önemlisi de bu faiz uygulamasıdır.

BU FAİZLE YATIRIM ÇOK ZOR

Pek çok analistin rakamları hala yüksek bulduğunu da kaydeden Erdoğan şöyle konuştu; Bu indirimi bizim yeterli bulmamız mümkün değil. Görünen o ki Merkez Bankası verilen mesajlardan hala nasibini almış değil. Şu anda uluslararası söz sahibi olan insanlar bile bu alanda bu indirimin yeterli olmadığını olamayacağını söylerken olaya politika faizi açısından bakmamak lazım bunların katları da var ona baktığınızda yacpılanın bir işe yaramadığını görüyorsunuz. Eğer biz yatırım istiyorsak bu faizle bu yatırımları yapmak zor hatta adeta mümkün değil. İstihdam sağlıyorsak bu faizle mümkün değil. Bu faiz inmesi lazım ki girişimci yatırım yapabilsin, istihdam sağlayabilsin, uluslararası rekabete girebilsin ve bu neticede de ihracatımız 170'e doğru tırmansın.

Erdoğan'dan 4 eski bakan için ilk yorum

Biz ne kadar ucuz üretim yapabilirsek rekabet gücümüz ne kadar artarsa bizim uluslararası camiada da ihracatımız artacaktır. Şuandaki açıklamayı asla kabuledilebilir bulmuyorum. Bazı arkadaşlarımızın da çok çok akılcı ve bilimsel yaklaşımlarını da gördüm. Şunu bilmesi lazım Merkez Bankası bu yaptıkları ile eleştirilemez değildir. Yanlış adımlar attıkça bu eleştirileri de alacaktır. Ben şahsen Cumhurbaşkanı olarak bu hassasiyetimi sürdüreceğim ve sürdürmeye devam edeceğim. Benim canımı yakan konulardan önemlisi de bu faiz uygulamasıdır.

Erdoğan'dan flaş 'karikatür' açıklaması

MB neden yanlışta ısrar ediyor ?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Merkez Bankası'na faiz tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN