Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç girişimciye 'melek' desteği

Girişimci İşadamları Vakfı Başkanı Mehmet Koç, kurdukları Bahariye Melek Yatırım Ağı'yla girişimci gençlere destek vereceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 2.2.2015
Genç girişimciye 'melek' desteği
Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından bu yıl 4'üncü kez düzenlenen Girişimcilik Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın katılımıyla gerçekleştirildi. GİV Başkanı Mehmet Koç, "Makroekonomik göstergelerin, işsizliğin, cari açığın, göçü önlemenin ve daha pek çok ekonomik ve sosyal iyileşmenin, girişimciliğin ivedilikle geliştirilmesiyle sağlanabileceğine inanıyoruz" dedi.

GİRİŞİMCİ SAYISI YETERSİZ
Bu yılın başında faaliyete geçirdikleri Bahariye Melek Yatırım Ağı'yla girişimci gençlerin projelerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları maddi destek ve tecrübe aktarımı konusunda bireysel katılım yatırımcılarıyla tanıştırdıklarını aktaran Koç, şunları kaydetti: "ABD'de 100 binleri bulan melek yatırımcı sayısı, ülkemizde birkaç yüz kişi durumunda. Önümüzdeki dönemde bu sayının hızla artarak on binli sayılara ulaşmasını öngörüyoruz. TÜBİTAK, KOSGEB ve bakanlıklar vasıtasıyla iyi girişimcilik projelerine destek veriliyor." Mehmet Koç, başkanlık sistemi ve yeni anayasanın başarılı olması durumunda Türkiye'nin ve içinde yaşayan insanların elde edeceği kazanımlarla kıyamete kadar baki kalacağını dile getirdi.

SABAH'A GİRİŞİMCİLİK MEDYA ÖDÜLÜ
Girişimci İşadamları Vakfı'nın (GİV) döndüncüsünü düzenlediği ödül töreninde, medya dalında ödül SABAH'a geldi. 'Medya Profesyoneli' kategorisinde Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden ödülünü aldı. GİV toplam 6 kategoride girişimcilik ödülünü almaya hak kazananlara ödüllerini verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç girişimciye 'melek' desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN