Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3. nün halatları hazır

Giriş Tarihi: 3.2.2015 14:51 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 15:42
3. köprünün halatları hazır

İstanbul trafiğini rahatlatacak olan 3’üncü projesi için üretilen eğik askı halatları şantiye sahasına getiriliyor.4 bin 400 tona kadar taşıma kapasitesine sahip eğik askı halatları önümüzdeki günlerde monte edilecek.

İstanbul trafiğini rahatlatacak olan 3'üncü projesi hızla devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan'ın, geçtiğimiz haftalarda katıldığı törenle köprünün ilk çelik tabliyesi takılırken, eğik askı halatları Güney Kore ve Malezya'dan deniz yoluyla İstanbul'a oradan da şantiye alanına getirilmeye başlandı.

Önümüzdeki günlerde monte edilmesi beklenen 4 bin 400 tona kadar taşıma kapasitesine sahip halatlar, kulenin iki yanında yer alan çelik tabliye ile beton tabliye arasında dengelenen yükleri taşıyacak. 176 adet eğik askı kablosu köprü kuleleriyle çelik tabliyeler arasında bağlantıyı sağlayacak. Montajı tamamlandığında 1 adet olarak görülecek olan kablonun içinde 65 ile 151 arasında değişen sayılarda halat olacağı öğrenildi.

Köprünün yakınlarında oturan bir vatandaş, "Çok hızlı ve çok da güzel oluyor. Yakında köprü bitiyor. Köyümüze canlılık getirdi. Biz memnunuz" dedi.

İŞTE 3. KÖPRÜDEN SON KARELER - TIKLAYIN

3. KÖPRÜ YOLUNDA BİR İLK - TIKLAYIN

YENİ KÖPRÜNÜN AYAKLARINDAN BOĞAZ MANZARASI - TIKLAYIN

3. KÖPRÜNÜN 322 METRELİK AYAKLARI TAMAMLANDI - TIKLAYIN

3. KÖPRÜDEN GELEN SON HABER: İŞLEM BİTTİ - TIKLAYIN

FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ'NÜN ÖYKÜSÜ - TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3. köprünün halatları hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN