İsmar CarrefourSA'nın oldu

Giriş Tarihi: 3.2.2015

CarrefourSA, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama ile İsmar Marketler Zinciri'nin Türkiye genelinde bulunan...

CarrefourSA, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama ile İsmar Marketler Zinciri'nin Türkiye genelinde bulunan 26 süpermarketini bünyesine katmak üzere Akyürek Holding ile anlaşmaya vardığını duyurdu. CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane, 2014 yılının CarrefourSA adına bir sıçrama yılı olduğunu söyledi. Market konseptinden IT alt yapısına, tedarik sürecinden insan kaynaklarına kadar birçok alanda yatırıma imza attıklarını belirten Nane şöyle devam etti: "CarrefourSA olarak 2015 yılında da yatırımlarımıza ve büyümeye devam edeceğiz. Bugüne kadar sektörün satın alma veya birleşmelere açık olduğunu dile getirmiştik. Burada önemli olan atılacak adımların markaya olacak katkısıdır. CarrefourSA bünyesine katılan 26 yeni marketle organize perakende sektöründe hedeflediğimiz ve hak ettiğimiz konuma doğru bir adım daha yaklaştık."

Akyürek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Akyürek, İsmar Marketler Zinciri'ne ait 26 mağazanın CarrefourSA'ya devredilmesiyle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

"Yapmış olduğumuz değerlendirmeler sonucunda, 1,7 milyar TL konsolide ciromuzun içerisinde yüzde 10 seviyesinde paya sahip, süpermarket perakendeciliği sektöründen kademeli olarak çıkarak, ana iş kolumuz olan pazarlama ve dağıtım alanında büyümeye odaklandık. Büyüme hedeflerimiz doğrultusunda, başarıyla yürüttüğümüz pazarlama ve dağıtım sektörüne yaptığımız yatırımlar devam edecektir. Kalan mağazalarımızın da devri ile süpermarket perakendeciliği sektöründen tamamen çıkmış olacağız. Bu anlaşma ile elde edilen tüm kaynakları ana iş kolumuz olan pazarlama ve dağıtım alanında hedeflediğimiz büyümeye ulaşmak için kullanacağız. CarrefourSA ile yapmış olduğumuz bu anlaşmanın her iki taraf için de doğru bir işbirliği olduğuna inanıyor, hayırlı olmasını diliyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsmar CarrefourSA'nın oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN