Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sandalye kralı başkan istifa etti

Başkanı olduğu engelliler federasyonunu borç batağına sürükleyen ve milyon dolarlık tekerlekli sandalye ticareti yaptığı ortaya çıkan Şerefhan Demirhan, görevinden istifa etti

Giriş Tarihi: 7.2.2015
Sandalye kralı başkan istifa etti
Milyon dolarlık engelli sandalye ticaretini yönettiği ortaya çıkan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Şerefhan Demirhan, görevinden istifa etti. İlk kez SABAH'ın gündeme taşıdığı skandallar zincirinde görevi bedensel engellileri sporla buluşturmak olan Demirhan'ın, kurumu borç batağına sürüklediği aynı zamanda da Türkiye'nin en büyük engelli sandalye distribütörü olan RGK'nın da sahibi olduğu anlaşılmıştı.

PARA SEYAHATE GİTTİ

Devlet kaynaklarının yanı sıra yüksek sponsorluk bedelleriyle de desteklenen federasyon, açıklanamayan harcamalar ve 2.5 milyon TL'yi bulan borç nedeniyle mali kongresini tamamlayamadı. Uzun süredir faaliyetleri askıya alınan kurumdaki yüzlerce sporcu müsabakalardan geri kalırken, birçoğu bir yıla yakın süredir maaşlarını alamadı. Spor Genel Müdürlüğü'nün ilk incelemelerine göre, iki yıl içinde dünyanın dört bir tarafındaki müsabakalara sporcu sayısından fazla yönetici ile onların eşi dostu katıldı. Demirhan istifasına ilişkin ise şu açıklamayı yaptı: "Mahkeme kararlarına saygı duymayıp 22 Kasım 2014 tarihinde yapılan mali genel kurulumuz sonrası federasyonumuza ödenek aktarmayan Spor Genel Müdürlüğü tarafından şahsıma yönelik baskıcı tutumdan dolayı sporumuzun önündeki engelleri aşmak ve seçim sürecinin başlaması için görevimden istifa etmiş bulunmaktayım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sandalye kralı başkan istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN