Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yönetemiyorsa hesabını verecek'

Giriş Tarihi: 8.2.2015 19:04 Güncelleme Tarihi: 8.2.2015 19:07
'Yönetemiyorsa hesabını verecek'
, Kolombiya'ya hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Dolardaki yükseliş ve Merkez Bankası'nın faiz indirimine yönelik tavrıyla ilgili soruya Erdoğan şu yanıtı verdi:

"Merkez Bankası'nın faiz kararı kesinlikle yanlıştır. Ortada var olan sonuç var. Bunlara sessiz kalmak Türkiye'nin menfaatine değildir.

Doların yükselişini değerlendirmek bana ait değil. Bu merkez bankasının kabiliyetidir. MB yönetemiyorsa hesabını verecektir. Şu anda ben Cumhurbaşkanlığı makamındayım. İhraca dayalı bir ekonominin bizler her zaman savunucusu olduk.

Ekonomi dünyada çok ters gittiği dönemlerde bizi teğet geçecek dediği zamanlarda bizimle dalga geçmek isteyenler oldu. Keynes'le Smith'i vurdurmak suretiyle bir yere varamazlar. Bakın yıllarca söyledim. Faiz ve enflasyon doğru orantılıdır dedi. Faiz sebep enflasyon neticedir. Ama bazı arkadaşlarımızın kafasında hala tam tersi var. Yahu neticeler ortada. Daha direnmenin anlamı yok. Enflasyon düşerse faizin düşürülmesini değerlendirebilir diyorlar. Bu nasıl bir mantıktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yönetemiyorsa hesabını verecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN