Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da çifte denetim!

Giriş Tarihi: 11.2.2015
Bank Asya'da çifte denetim!
Yönetimi 'ye devredilen 'nın bankası 'da çifte denetim başladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu () takipteki ve ortaklara kullandırılan ler, bazı şubelerdeki gizli hesaplar, banka bilançosu başta olmak üzere birçok kalemde kapsamlı bir inceleme raporu hazırlıyor. Usulsüz kredi kullandıran, takipteki kredilerde imzası olan banka yöneticileri hakkında dava açılacak. Edinilen bilgiye göre, BDDK raporunun tamamlanmasının ardından Bank Asya Genel Kurulu toplanacak. Bankanın yeni yönetimi Genel Kurul'da usulsüz kredilerde imzası olanlar hakkında "ceza verilmesini" istediklerini gündeme getirecek.

BANK ASYA'NIN İÇİNİ BÖYLE BOŞALTMIŞLAR - TIKLAYIN

BDDK'NIN İKNA OLMASI ŞART
Yeni yönetim, bankanın mevcut işleyişinin zarar görmemesi, müşteri portföyünün daralmaması için çalışmalarını yürütürken, TMSF uzmanları da ayrı bir inceleme yapıyor. BDDK ve TMSF'nin inceleme sonuçlarına göre karar verilecek. Bankanın ortakları belgeleri temin etse bile BDDK'nın belgelerin güvenirliliği konusunda ikna olması gerekiyor. Sunulan belgeler yeterli görülmezse fon yönetimi görevine devam edecek.

İŞTE BANK ASYA'YI YÖNETEN İSİM - TIKLAYIN

RAPOR BELİRLEYİCİ OLACAK

Yetkililer, sürece ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: "İnceleme raporu bekleniyor. Bu rapor ortaklara verilen krediler başta olmak üzere bütün usulsüz işlemleri ortaya koyacak. Belge gönderen ortakların da belgeleri inceleniyor. TMSF kontrol yapıyor. Yeni yönetim normal bankayı yönetiyor. Bankanın kredi akışı, müşteri hizmetleri devam ediyor. Usulsüz kredi kullandıran eski yönetime takipteki kredilerde kimlerin imzası varsa hem adli hem idari ceza açılacak. BDDK, TMSF'ye Bank Asya yönetimini değiştirmesi yetkisi verdi. Yeni yönetim atadı. Şimdi her iki kurumda inceleme yapıyor. Sonuçlara göre karar verilecek. Bank Asya'nın ortakları belgeleri temin etse bile BDDK'nın ikna olması gerekiyor. Belgeler alınınca hemen yönetim geri çekilmez. 122 ortağı inceledikten sonra kararını verir. Herhangi bir aksaklık görmezse yönetim tekrar ortaklara geçer. Aksi takdirde bu şekliyle devam eder."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bank Asya'da çifte denetim!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN