Katılım bankaları kriz döneminde riski dağıtıyor

Başbakan Yardımcısı , "nda gerçek bir yatırım var" dedi.

Giriş Tarihi: 12.2.2015 09:59 Güncelleme Tarihi: 12.2.2015 09:59
Katılım bankaları kriz döneminde riski dağıtıyor

Başbakan Yardımcısı , ve kira sertifikalarında gerçek bir ticaret, gerçek bir yatırım olduğunu belirterek, "O modellerde parayı para ile döndürme yok. Özellikle kriz, volatilite dönemlerinde bu modeller çok daha güzel sonuçlar veriyor ve riski dağıtıyor" dedi. G20 kapsamında düşünce kuruluşlarını temsilen oluşturulan T20 Türkiye'nin "Küresel Yönetişimin Dönüşümü" başlıklı açılış toplantısında konuşan Babacan, Türkiye'nin dönem başkanlığı yaptığı G20'ye yönelik düzenlenen toplantılar hakkında bilgi verdi. Babacan, G20'de bir ilk olan enerji bakanları toplantısını yapacaklarını aktararak, T20 toplantılarının ise G20'nin önemli bir çalışma hattı olduğunu kaydetti.

G20 İMAJIMIZI İYİLEŞTİRİR

Son 1.5-2 yıldır Türkiye'nin uluslararası basında işleniş tarzının çok olumlu olmadığını bildiren Babacan, bunu düzeltmek için G20, B20, L20 ve T20 çalışmalarının önemli olduğunu bildirdi. Babacan, "Gerçekten iyi bir performans ortaya koyabilirsek, 'Türkler güzel şeyler yaptı, bu yenilik oldu" gibi şeyleri kayda geçirebilirsek, bunun faydasını göreceğiz" değerlendirmesini yaptı.

DAHA FAZLA İSTİHDAM İÇİN DÜŞÜK FAİZ ŞART


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da orta vadede küresel olarak borçlanma oranını düşürecek bir strateji izlemenin şart olduğunu vurgularken, "Ama biz işadamları olarak kısa vadede daha ciddi bir sorunla daha yüzleşeceğiz. Küresel ekonomi yeni bir para politikasına geçiş yapıyor. ABD Merkez Bankası'nın muslukları kıstığı, Avrupa başta olmak üzere bazı merkez bankalarının parasal genişlemeye gittiği günleri yaşıyoruz. İş dünyası olarak daha hızlı büyümek, daha fazla insanımıza istihdam sağlamak için kredi faizlerinin daha düşük olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Akşam

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katılım bankaları kriz döneminde riski dağıtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN