Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KOBİ kredilerinde potansiyel büyük

Giriş Tarihi: 17.2.2015
KOBİ kredilerinde potansiyel büyük

KOBİ'lerin hızla geliştiğine dikkat çeken Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, "Sektörde 3 kat büyüme potansiyeli var" dedi

Türkiye ekonomisinde üretime sağladığı katkı ve istihdam açısından hayati önemi bulunan KOBİ'lerin sayılarının her geçen gün arttığına dikkat çeken Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, "İhtiyaçlarının bölgesel ve sektörel olarak farklılaşması, bankacılık sektörünü de KOBİ bankacılığı konusunda daha odaklı çalışmaya yönlendirdi. KOBİ'lerimizin artan ihtiyaçlarını yalnızca finansman anlamında değil, danışmanlık hizmetini de içeren yol arkadaşlığı kapsamında değerlendiren çözümler öne çıktı" dedi.

SAĞLIKLI BÜYÜME ÖNEMLİ

Ertürk sözlerini şöyle sürdürdü: "Bununla birlikte halen ülkemizdeki toplam kredilerin GSYH'ye oranı AB üyesi ülkelerle karşılaştırıldığında bugünkü kredi büyüklüklerimizin yaklaşık 3 kat daha büyüme potansiyeli bulunuyor. İç ve dış rekabetin arttığı günümüzde KOBİ'lerimizi uluslararası rekabette daha donanımlı hale getirmek için, kredi kullanım olanaklarının daha da çeşitlendirilmesi ve KOBİ'lerimizin alt segmentlere ayrılarak çözümler geliştirilmesi gerekiyor. Sağlıklı büyümenin temel unsuru olan KOBİ'lerimizin önümüzdeki dönemde de sektörümüzce destekleneceği, ancak bu kez daha odaklı ilerlenerek alt segmentlere özel çözümler geliştirileceğini belirtebiliriz."

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ VAR
Ertürk KOBi'lere ve esnafa yönelik sundukları başlıca ürün ve hizmetleri ise şu sözlerle açıkladı: "Kuruluş misyonu üretimi desteklemek olan bir banka olarak, ülkemizdeki KOBİ'lerin, yani asıl üreten kesimin varlığı ve gelişimi Şekerbank için özel bir önem taşıyor. 61 yıldır ülkemizdeki birçok firmanın büyümesinde rol almış bir kurum kimliğiyle, desteğimizle büyüyen ve üretime katkı sağlayan bu müşterilerimizi en büyük zenginliğimiz olarak görüyoruz. Ücretsiz dış ticaret danışmanlığı hizmeti hakkında bilgi almak isteyenler, disticaretdanismani@ sekerbank. com.tr adresine taleplerini ileterek bilgi alabiliyorlar."

PORTFÖYÜMÜZÜN YÜZDE 89'U TİCARİ KREDİLER
Gökhan Ertürk, "Toplam kredi portföyümüzün yüzde 89'unu ticari krediler; yani tarım, esnaf, işletme, KOBİ ve kurumsal krediler oluşturuyor. Anadolu'daki yaygın şube ağı ve yerel bankacılıktaki bilgi birikimi ile KOBİ'lerin ihtiyaçlarını tespit eden ve onlara özel çözümler sunan bir banka olarak, özellikle ihracata yeni başlayan KOBİ'lerimize, "ücretsiz dış ticaret danışmanlık ve belge hazırlama" hizmeti sunuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KOBİ kredilerinde potansiyel büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN