Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KOBİ'ler TEB ile sınırları aşıyor

TEB, IFC tarafından dünya bankacılık sektörüne örnek gösterilen KOBİ danışmanları ve 100'ün üzerindeki Ticaret Merkezleri aracılığıyla KOBİ'lerin dış ticarette gücünü artırarak "Dünya pazarında ben de varım" demesi için çalışıyor

Giriş Tarihi: 17.2.2015
KOBİ'ler TEB ile sınırları aşıyor
KOBİ Bankacılığındaki 'Danışman Banka' anlayışıyla Dünya Bankası'nın bir kuruluşu olan IFC tarafından dünyanın en iyi üç bankasından biri seçilen Türk Ekonomi Bankası (TEB), KOBİ'lerin yurt dışında başarı hikâyeleri yazmalarına destek oluyor. Dış ticaret alanında sunduğu finansal ürün ve hizmetlerin yanı sıra tecrübeli kadrosuyla KOBİ'lere danışmanlık desteği sağlayan TEB, dünya çapındaki sayısı 100'ü bulan Trade Center'la faaliyet gösteriyor. Bugün Türkiye ekonomisinin ve reel sektörün gelişimine katkı yapan, istihdam sağlayan en önemli unsurlardan birinin dış ticaret olduğunu söyleyen TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, "Son yıllarda özellikle Anadolu'daki KOBİ'lerimizin de atağa geçmesiyle Türkiye, dünya ticaretinden daha fazla pay almaya başladı. Bugün yüz milyar doları geçen ihracat büyüklüğümüzle dünya ticaretinde söz sahibi bir ülke konuma geldik. Sadece Avrupa ile değil dünyanın dört bir yanındaki ülkelerle de ticari ilişkilerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Biz de bu ortamda TEB olarak, KOBİ'lerimizi odağımıza alarak dış ticaretteki uzmanlığımızı pekiştirecek faaliyetlerimizi artırmaya başladık. Bu alanda temel hedefimiz, önemli bir kısmını KOBİ'lerimizin oluşturduğu şirketlerimizin ticaret yaptığı dünyanın her noktasında onların en büyük destekçisi olmak" diye konuştu. Türkiye'de TEB'in beş Trade Center'ı olduğunu dile getiren Boz, "İstanbul, İzmir, Adana, Ankara ve Bursa'daki Trade Center'larımız ile, bulundukları illerin yakın bölgelerine de hizmet veriyoruz" dedi.

İhracatçı girişimcileri de destekliyor
Geçtiğimiz yıl başlattığı Türkiye'nin en kapsamlı Girişim Bankacılığı ile TEB, yenilikçi iş fikirlerini ekonomiye kazandırmak için de çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda, ihracat potansiyeli bulunan teknolojik ve katma değeri yüksek girişimcilere ulaşmayı hedefleyen TEB, TİM işbirliğiyle Girişim Evleri açmaya başladı. İhracat ve yurtdışı açılım potansiyeli olan teknoloji ve yazılım geliştiren girişimciler için kurgulanan TİM-TEB Girişim Evleri'nde birçok ücretsiz destek sunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KOBİ'ler TEB ile sınırları aşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN