Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamları Meclis yolunda

Giriş Tarihi: 20.2.2015
İşadamları Meclis yolunda

İş dünyasını seçim heyecanı sardı. Birçok oda ve federasyon başkanı siyasete girmek için kolları sıvadı. İşadamları, "Yıllarca ticaret yaptık, tecrübelerimizle sanayicinin sorunlarını Meclis'te çözeceğiz" diyor

Haziranda yapılacak için işadamları çalışmaya başladı. Milletvekili aday adayı olan işadamlarının arasında oda, borsa ya da iş konseyi başkanlarının olması sanayinin sorunlarının Meclis'te daha çok dile getirileceği yorumlarını yaptırıyor. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için yaşadıkları sorunları Meclis'e taşıyacaklarını belirten milletvekili aday adayları, "Sadece sorunları anlatmayacağız. Aynı zamanda, çözüm önerilerini sunacağız" dedi.

ÜNLÜ İSİMLER VAR
Hektaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve DEİK Türk- Kuveyt İş Konseyi Başkanı İbrahim Ekşi, İSO Meclis Üyesi ve Yemek Sanayicileri Konfederasyonu (YESİDEF) Başkanı Hüseyin Bozdağ, İSO Meclis Üyesi Kemal Akar, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu. Antalya Ticaret Odası Başkanı Çetin Osman Budak ise CHP'den seçimlere girecek. Denizli'de yerel seçimlerde AK Parti'den büyükşehir belediye başkan aday adayı olan ve "Başkan olursam deniz getireceğim" diyerek çılgın proje vaadinde bulunan Mehmet Uğur Tatar da, AK Parti'den milletvekiliği için başvuru yaptı. Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu ve işadamı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu da, AK Parti Ankara 1. Bölge aday adayı oldu. Uşaklı işadamı Gökhan Özoğul ise, genel seçimlerde MHP'den aday adayı olan işadamları arasında yer aldı. İnşaat ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren İbrahim Ergin de, HDP'den başvurusunu yaptı. İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Üyesi ve İMES Başkanı Kemal Akar, "Sanayicinin sorunlarını en iyi sanayiciler anlar. Ben de bu felsefeden hareketle aday oldum" dedi.

BAŞKANLAR PROJELERLE GELİYOR
Hektaş Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ekşi, inşaat sektöründeki 40 yıllık birikimini TBMM'ye taşımak istediğini söyledi. 11 ayrı sivil toplum örgütünde görev yaptığını belirten İbrahim Ekşi, "Türkiye'nin 2023 hedeflerine hizmet etmek için milletvekiliğine talibim" dedi. İstanbul'dan aday olan YESİDEF Başkanı Hüseyin Bozdağ da, Türkiye'nin obezite ile mücadelesini Meclis çatısı altına taşımayı hedeflediğini söyledi. Bozdağ, "Okullardaki çocukların yemek probleminden obezite sorununa kadar birçok konuyla ilgili projelerim var" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamları Meclis yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN