Türkiye'nin en iyi haber sitesi

63 milyon liralık forma

Bu sezon formasına sponsor almayan Fenerbahçe önümüzdeki sezon için şirketlerle görüşmelere başladı

Giriş Tarihi: 21.2.2015
63 milyon liralık forma
2014-2015 sezonunda formasına sponsor almayan Fenerbahçe, gelecek sezon için harekete geçti. Şirketlerle görüşmelere başladığı öğrenilen sarı lacivertli kulüp, gelecek yıl formasında 4 farklı sponsorla mücadele etmek istiyor. Bu sponsorlardan ise yıllık 26 milyon dolar (63 milyon TL) gelir bekliyor.

SIRTI 12 MİLYON DOLAR

Fenerbahçe'nin şirketlere gönderdiği sponsorluk teklifinde fiyatlar da yer alıyor. En pahalı sponsorluk ise forma sırtı. Bunun için şirketlerden 12 milyon dolar isteniyor. Forma göğüs sponsorluğunun bedeli ise 9 milyon dolar. Bu rakam kol sponsorluğu için 3 milyon dolar olarak belirlenirken, şort sponsoru olacak şirket 2 milyon doları gözden çıkarmak zorunda. Türk futbolu son dönemlerde sponsorlarını kaybederken uzmanlar önümüzdeki yıldan itibaren şirketlerin bu alana ilgisinin artacağını belirtiyor. Fenerbahçe'nin de iki yıl aradan sonra Avrupa kupalarında boy gösterecek olması sponsorların iştahını kabartıyor. Kulübün kalıcı ve uzun dönemli sponsorluk anlaşmasına imza atmak istediğini söyleyen yetkililer, "Fenerbahçe'ye sponsor olmak isteyen şirketler arasında yabancılar da var" diyor.

HİSSELER 2.5 YILIN ZİRVESİNDE
Önümüzdeki yıl Avrupa kupalarına katılma hakkına tekrar kavuşacak olan ve "1 Milyon Üye" projesi kapsamında kulübe günde ortalama 800 bin lira nakit girişi sağlayan Fenerbahçe'nin hisselerindeki yükseliş dün de devam etti. Hisse dün yüzde 7.2 yükselerek 46.20 TL ile yaklaşık 2.5 yılın zirvesini gördü. 10 Şubat'ta 35.85 lira olan Fenerbahçe hisselerinde, o tarihten bu yana yaşanan yükseliş yüzde 30'a yaklaştı. Hissedeki yükselişte, şike sürecinin bitiyor olmasının yanı sıra, stadın isim hakkı için çalışmaların yapıldığına yönelik iddialar da etkili oldu. Fenerbahçe'nin piyasa değeri 10 Şubat'tan bu yana 260 milyon TL artarak 1 milyar 155 milyon liraya çıktı.

BEŞİKTAŞ'IN 11.8, GS'NİN 7.6 MİLYON DOLAR GELİRİ VAR
Fenerbahçe'nin formasında bu yıl sponsor bulunmazken bu konuda en çok gelir ise Beşiktaş'ta. Kara Kartal'ın sırtındaki Beko sponsorluğundan yıllık 4 milyon dolar, kolundaki Kalde'den yıllık 2 milyon dolar, göğüsteki Vodafone sponsorluğundan yıllık 5.8 milyon dolar (5 yıllık) geliri bulunuyor. Galatasaray'ın ise THY ve Huawei'den göğüs reklamı olarak toplam 7 milyon dolar, şorttaki Nikon'dan ise yıllık 600 bin dolar sponsorluk geliri aldığı biliniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
63 milyon liralık forma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN