Avea, 2014'ün en hızlı büyüyeni oldu

Avea, 2014'te 4 milyar TL'nin üzerine çıkarak bugüne kadarki en yüksek gelirine imza attı. CEO Erkan Akdemir, "Pazarda en çok büyüyen operatör olduk" dedi

Giriş Tarihi: 23.2.2015
Avea, 2014'ün en hızlı büyüyeni oldu
Avea, 2014'te pazarda en çok büyüyen operatör oldu. 2014 yılında 4 milyar 312 milyon liralık gelire imza atan Avea, yıldan yıla gelir artış oranında son çeyrekte yüzde 22'ye ulaştı. Avea CEO'su Erkan Akdemir, 2014 yılında şirketlerinin tarihi başarı yakaladığını söyledi. Rekabetin gürültüsüne ortak olmadan, Türkiye'deki yatırım iklimine ve müşterilerinin beklentilerine odaklandıklarını aktaran Akdemir, "Verimlilik ve istikrar odaklı yatırım anlayışı doğrultusunda yaptığımız yatırımlar, sunduğumuz teklifler ve teknoloji üreten bir şirket olma konusunda gösterdiğimiz kararlılığın sonucunu alıyoruz" dedi.

783 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Müşterilerine kusursuz deneyim yaşatmak istediklerini vurgulayan Akdemir bunun için hizmet ve servislerini geliştirmeye yönelik yatırımlara hız kesmeden devam edildiğini kaydetti. Avea olarak 2014'te 783 milyon lira yatırım yaptıklarını belirten Akdemir, "Böylelikle son 5 yılda yaptığımız yatırımlar 3.5 milyar liranın üzerine çıkmış oldu. Yapılan yatırımların karşılığını alıyoruz. Yılsonu itibariyle gelirlerimiz önceki yıla göre yüzde 12'lik artışla, ara bağlantı etkisi hariç büyüme oranı yüzde 17'ye ulaştı" diye konuştu Akdemir, Avea olarak yıllardır çift haneli rakamlarla büyüme performansı gösterdiklerini belirterek, pazarda servis gelirlerini ve servis gelir pazar payını yıllık bazda en çok artıran operatör olduklarını söyledi. Akdemir, "2014 son çeyrekte yüzde 20 servis gelir büyümesi ile 1.6 puan servis gelir pazar payı kazandık. Müşteri sayısını 16.3 milyona ulaştırarak pazar payını en çok artıran operatör olurken müşteri pazar payını da yıllık 1.9 puan artış ile yüzde 22.8'e yükselttik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avea, 2014'ün en hızlı büyüyeni oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN