Babacan uyardı: Büyümeye engel

Başbakan Yardımcısı , ekonomisinin önündeki en büyük problemin bütçe açıkları değil, bilite açığı olduğunu belirtti. Babacan, "Ne kadar çabuk kapatırsak, o kadar büyürüz” dedi.

Giriş Tarihi: 23.2.2015 10:05
Babacan uyardı: Büyümeye engel
Bölgesel İstişare Forumu, B20 Türkiye Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde, Başbakan Yardımcısı 'ın başkanlığında 'de toplandı. B20 Türkiye'nin, yurt dışında düzenlediği ilk bölgesel istişare toplantısında konuşan Babacan, son yıllarda Körfez ülkeleriyle ikili siyasi ve ekonomik ilişkilerde önemli mesafeler kaydettiklerini belirtti.

KREDİ AÇIĞI BÜYÜMENİN DÜŞMANI

G20 2015 yılı dönem başkanlığının en önemli unsurlarından birisinin uygulanırlık olduğuna da değinen Babacan, sözlerine şöyle devam etti: "Herkesin verdiği sözleri tutması gerektiğini düşünüyoruz. ekonomisinin önündeki en büyük problem bütçe açıkları değil, bilite açığıdır. Bu kredibilite açığını biz ne kadar çabuk kapatırsak, o kadar hızlı güven oluşacaktır ve bu oluşan güven de zaten güçlü bir büyümeyi, sürdürebilir bir büyümeyi arkasından getirecektir. İşte bunun içindir ki uygulama, dönem başkanlığı prensiplerimizin sacayaklarından birini oluşturuyor."

Kobiler B20 ile 'bizde varız' diyecek

B20 Türkiye Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, "Ekonomilerimizin geleceği küresel piyasalara ne kadar entegre olduğu ile yakından ilgili" ifadesini kullandı. G20'nin misyonu, yapısı ve amaçlarına değinen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:"G20'nin iş dünyası kolu olan B20 bizlere sorunları çözme imkanı sunuyor. KOBİ'ler ve Girişimcilik Görev Gücünü oluşturduk. Bu yeni görev gücü ile G20 'de istihdamın üçte ikisini sağlayan KOBİ'ler ilk defa B20 platformunda 'biz de varız' diyecek. KOBİ'ler için politikalar geliştireceğiz ve haklarını savunacak bir iş örgütü kuracağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babacan uyardı: Büyümeye engel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN