Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kârfoursa mucizesi

CarrefourSA, Sabancı Grubu'nun çoğunluk hisseye sahip olmasının ardından sıçrama yaptı. 2014'te cirosunu 3.1 milyara, net kârını da 100.5 milyon TL'ye çıkaran şirket, böylece 5 yıldan sonra ilk kez kâr açıkladı

Giriş Tarihi: 25.2.2015
Kârfoursa mucizesi
Sabancı Grubu'nun çoğunluk hissesine sahip olmasının ardından CarrefourSA beş yıl sonra ilk kez kâr açıkladı. Şirket geçen yıl satışlarını yüzde 20 artırarak cirosunu 3.1 milyar TL'ye, net kârını da 100.5 milyon TL'ye yükseltti. CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane, "CarrefourSA olarak yaptıklarımızı yapacaklarımızın teminatı olarak görüyoruz. Sıçrama yılı olarak tanımladığımız 2014'ün ardından 2015'i vites büyütme dönemi olarak ilan ediyoruz" dedi.

2015'TE 4 MİLYAR CİRO

Bu yıl satışlarını geçen yıla göre yüzde 30 artırarak 4 milyar TL'ye yükseltmek istediklerini açıklayan Nane, 2015'te Türkiye'nin dört bir yanında 200 yeni market açarak 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacaklarını söyledi. Nane, yeni mağazaların öncelikle 41 ilde olacağını, bu sayının 150'sini mini, 40-45'ini süper ve gurme, 5-6'sının da hiper mağazalar olarak planlandığını açıkladı. Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer ise, Sabancı Holding olarak sektörün tam olarak bekledikleri gibi büyüdüğünün altını çizerek 2015'te de bu büyümenin devam edeceğini öngördüklerini vurguladı.

41 İLDE 366 MARKET

Dinçer, Sabancı Holding'in toplam perakende cirosunun 6 milyar TL olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: "CarrefourSA'nın organize perakende sektöründeki konumunu daha da güçlendireceğine inanıyoruz. 2014 CarrefourSA için gerçek anlamda diriliş ve sıçrama yılı oldu." Geçen yıl CarrefourSA olarak 127 yeni marketi hizmete açtıklarını belirten Dinçer, "Bugün 41 ilde toplam 366 marketle ülke çapında hizmet veriyoruz. CarrefourSA'nın geleceğini daha da parlak kılacak önemli yatırımlar gerçekleştirdik" diye konuştu.

2016 HEDEFİ 5 MİLYAR

Mehmet Nane, CarrefourSA'yı 2016 sonu itibarıyla 750 markete ulaştırmak istediklerini söyledi. Net satışlarını ise 5 milyar TL'ye çıkarmayı hedeflediklerini belirten Nane, "Sektördeki köklü geçmişimizle çok kısa sürede Türkiye'nin lider markası olacağımıza inanıyoruz" dedi. E-ticaret kanalına da değinen Nane, Carrefoursa.com'un 9 ilde 20 bin ürünü satışa sunduğunu kaydetti. Nane, istihdamda da geçen yıl CarrefourSA'ya bin kişi ekleyerek 8 bin kişilik dev bir aile olduklarını vurguladı. Nane, "Genç işsizliğe katkı sağlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kârfoursa mucizesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN