Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arap Yarımadası 'Mektep'li oluyor

Mektebim Okulları, hükümetin yurtdışındaki Türk okullarına yönelik başlattığı revizyon çalışmaları kapsamında Arap Yarımadası'na açılacak

Giriş Tarihi: 26.2.2015
Arap Yarımadası 'Mektep'li oluyor
Hükümetin yurtdışındaki Türk okullarını, paralel yapının kontrolünden çıkararak revize etmeye yönelik başlattığı çalışma kapsamında, Arap Yarımadası'na da gerçek eğitimciler girecek. Mektebim Okulları, Ortadoğu ve Körfez ülkelerinde yaklaşık 45 okul açmayı hedefliyor. Mektebim Okulları Kurucusu Ümit Kalko, "Uluslararası bir yatırım şirketiyle görüşmelerimiz devam ediyor. Büyümemize Ortadoğu, Körfez ve Türk Cumhuriyetleri'nde de devam edeceğiz. Mektebim markası uluslararası arenada bilinecek. Gelecek dönemde yeni okullarımızın müjdesini vereceğiz" dedi.

5 YILDA 3 BİN OKUL

Yabancı sermayenin Türkiye'deki eğitim sektörüne ilgi duyduğunu vurgulayan Kalko "Bu yatırımlar finans boyutunda olup tamamıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nın koyduğu standartlar çerçevesinde yapılıyor. Yabancı fonların Türkiye'ye gelmesiyle 5 yıl içerisinde 3-4 bine yakın yeni okul açılacağını düşünüyorum" dedi.

YENİ OKULLAR GELİYOR
2011'den bu yana 20 kampusta 41 okulla hizmet verdiklerini anlatan Kalko şöyle konuştu: "10 bin öğrencimize teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak dünya standartlarında bir eğitim olanağı sağlıyoruz. İstanbul'daki okullarımıza ek olarak Bahçeşehir ve Ümraniye kampuslarımız 2015-2016 eğitim öğretim yılında faaliyete giriyor. Ayrıca Yalova, Adana, İzmir Çiğli, Ankara Etimesgut ve Batıkent kumpuslarımız da bu yıl öğrenci alacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arap Yarımadası 'Mektep'li oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN