Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye 2023 hedeflerine sadece başkanlıkla ulaşır

Türkiye'nin bir sistem değişikliğine ihtiyacı olduğunu söyleyen Özdemir, "Bu ihtiyaç başkanlık modeliyle giderilebilir. 2023 hedefleri de bu modelle gerçekleşir" dedi

Giriş Tarihi: 26.2.2015
Türkiye 2023 hedeflerine sadece başkanlıkla ulaşır
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye'nin 2023 hedeflerine başkanlık modeliyle ulaşabileceğini söyledi. Bölgedeki tüm risklere rağmen Türkiye ekonomisinin geçen yıl büyüme gösterdiğini vurgulayan Özdemir, "Hangi ülkeyi bizim şartlarımızın içine koyarsanız koyun bu büyümeyi gerçekleştirmesi mümkün değil" diye konuştu.

YÜKSEK FAİZ YATIRIMI ÖNLÜYOR
Yüksek faizin yatırımı önlediğini belirten Özdemir, "İşsizliğe çare ancak yatırımlar olabilir. Bu nedenle işadamı olarak yatırım açısından faizlerin düşmesini destekliyorum" dedi. Ekonomik göstergelere dayanarak siyasi tarafın faizlerin düşmesini istediğini aktaran Özdemir şöyle devam etti: "Türkiye ekonomisi yatırım yaparak büyüyor. Faizlerin yüksekliği yatırımı frenliyor. Ne kadar düşük faiz varsa o kadar fazla yatırım yapılacak."

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI ZAMANINDA YETİŞECEK
İstanbul'a yapılacak olan 3'üncü havalimanı çalışmalarının iyi gittiğini ve zamanında yetiştireceklerini belirten Özdemir, 29 Ekim 2017'de 3 pist ve 1 milyon metrekareye yakın bir terminal binasıyla 90 milyon yolcuya hitap eden 1'inci etabı tamamlayacaklarını söyledi. Özdemir, 3'üncü havalimanının yatırım ve kapasite olarak dünyanın en büyük projesi olduğunu belirterek, tamamlandığında 10.5 milyar euroluk bir yatırım yapacakları bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye 2023 hedeflerine sadece başkanlıkla ulaşır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN