Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü otomobil firması 8 bin kişiyi işe alacak

Münihli otomobil devi 'nin dünya çapında sekiz bin kişiyi işe alacağı açıklandı.

Giriş Tarihi: 1.3.2015 13:15
Ünlü otomobil firması 8 bin kişiyi işe alacak

Spiegel dergisinin haberine göre, firmanın personelden sorumlu yönetim kurulu üyesi Caiña Carreiro-Andree, sadece Almanya'da beş bin kişiye ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

Haberde, Carreiro-Andree: "Artan talepler karşısında Almanya ve diğer ülkelerdeki üretim ünitelerimiz için daha fazla kalifiye çalışana ihtiyacımız var„ dedi. Mühendislerin yanı sıra bilgisayar yazılım uzmanlarının da arandığı yer alan haberde, Carreiro-Andree kendi yazılımlarını üretmek istediklerini açıkladı.


DAHA FAZLA KADIN ÇALIŞAN

Habere göre Carreiro-Andree: "'de kadın çalışan sayısını arttırmak istiyoruz. Teknik ağırlıklı bir kurumda, bu pek kolay olmuyor. Ama teknik alanda çalışmak isteyen kadınların sayısı günden güne artıyor" dedi. Ünlü otomobil firmasının 2014 yılında dünya çapında yedi bin kişiyi işe aldığına dikkati çekildi. Firma dünya çapında 110 bin kişiyi çalıştırıyor.

VOLKSWAGEN DE BİNLERCE KİŞİYİ İŞE ALACAK

Öte yandan Volkswagen'n da bu yıl binlerce kişiye işyeri olanağı sunacağı haberde yer aldı. Almanya'nın en büyük özel işvereni olan Volkswagen'da 2014 Kasım sonu itibarıyla 271 bini Almanya'da olmak üzere 594 bin kişi çalışıyor
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü otomobil firması 8 bin kişiyi işe alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN