İletişime 1 milyar liralık destek

Bakan Lütfi Elvan, "2015'te özellikle bilgi ve iletişim teknolojilerine 1 milyar TL'lik destek sağlayacağız" dedi

Giriş Tarihi: 2.3.2015
İletişime 1 milyar liralık destek
Türkiye'nin ilk entegre akıllı şehir projesi Karaman'da başladı. Proje, Türk Telekom (TT) Grubu ev sahipliğinde ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Bakan Elvan, "2015'te özellikle bilgi ve iletişim teknolojileri alanında 1 milyar TL'lik destek sağlayacağız. Çünkü bu alanda Türkiye'nin altyapısının daha da gelişmesini, daha da güçlendirilmesini arzu ediyoruz" dedi.

17 MİLYAR YATIRIM
TT Grubu CEO'su Rami Aslan ise 2005 yılından bu yana Türkiye'de konsolide bazda 17 milyar TL yatırım yaptıklarını kaydetti. Aslan, "Fiber ağımız, 81 ili birbirine bağlayarak 193 bin kilometreye ulaştı" dedi. Aslan şöyle devam etti: "Grup olarak, Türkiye'nin ilk akıllı şehri Karaman'da, sadece sokak aydınlatmalarında elektrik kaybını önleyerek hem doğaya karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğiz, hem de her yıl yüzde 30'a yakın tasarruf imkanı sağlayacağız."

250 KİŞİYE İSTİHDAM

Türk Telekom Grubu şirketi AssisTT'in de yeni çağrı merkezi açıldı. Merkez bölgede 250 kişiye istihdam sağlarken Avea ve TTNET operasyonlarının yanı sıra DHMİ'ye de hizmet verecek. Avea Grup Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir, "Hükümetin 2023'e kadar çağrı merkezi istihdam hedefi 350 bin kişi. TT olarak bu büyük vizyona sahip çıkıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İletişime 1 milyar liralık destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN