Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni prestijli iş alanı! Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Giriş Tarihi: 4.3.2015 19:10 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 21:27
Yeni prestijli iş alanı! Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının Resmi gazetede yayınlanan 22 Mayıs 2014 tarih, 29007 sayılı tebliğ ile Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimleri ile çevre ve insan sağlığının yanı sıra Yeni bir iş sahası oluşturmuştur.

Bakanlık, Tehlikeli madde lojistiği ve üretimi yapan firmalarda istihdam edilecek danışmanların yetişmesini sağlayan eğitimleri azami ciddiyet ve tecrübe ile sürdürmektedir. Tehlikeli maddeler ile bir şekilde bağlantısı olan her firma 30 Haziran 2015 tarihinden itibaren Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurmak zorundadır. Buda bilinmeyen çok yeni iş imkânı ve insan sağlığına deneyimli kişiler kazandırmak demektir. Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığının yetkilendirerek açmış olduğu eğitim kurumlarında eğitimler 49 saat sürmektedir. Önceden haberdar olup eğitim alanların bilgilerine göre yeni duyanların heyecanla bilgi istediğini, önemsendiğini ve bir çoğununda eğitime katılmayı planladığını görülmektedir. Buda çok Yeni Prestijli bir iş imkanı olduğunu göstermektedir.

Hangi işletmeler, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurmak zorundadır?

Tehlikeli maddeleri; taşıyan, gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan işletmelerin yaptıkları işlemleri, insan sağlığına, diğer canlı varlıklara ve çevreye zarar vermeden, güvenli bir şekilde taraf olduğumuz uluslararası anlaşmalar ve ilgili mevzuat hükümleri kapsamında yapmaları için işletmelere yardımcı olmak amacıyla tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmek veya hizmet almak durumundadır. Bunlardan bazıları; Benzin İstasyonları, Kimyasal barındıran fabrika ve iş yerleri, LPG barındıran fabrika ve iş yerleri, Akaryakıt barındıran fabrika ve iş yerleri, Plastik sanayi, hammadde, tutkal gibi ve bunların taşınması, paketlenmesi, istiflenmesi, korunması daha bir çok alanda İnsan sağlığına, çevreye, havaya, suya, doğaya hizmet edecek önemlerin alınması için 30 Haziran2015 tarihinden itibaren eğitimini kurstan almış, Tecrübeli ve konulara hâkim Tehlikeli Madde danışmanlarını barındıracaktırlar.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: TMKTDGM-01)
TEBLİĞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimlerine Lisans mezunu herkes katılabilir.
Siz de henüz ülkemizde çok yeni ve prestijli bir iş alanı olan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı eğitimlerine katılarak çok az sayıdaki Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarından biri olabilirsiniz.

Kayıt için gerekli evraklar:

1- Nüfus Cüzdanı fotokopisi
2- Dört yıllık lisans Diploması fotokopisi
3- Savcılık kaydı www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz.
4- 4. Uygulamalı Yangın Eğitimi Katılım Belgesi (Kurs yardımcı olmaktadır)
5- http://tehlikelimaddeguvenlikdanismani.com
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni prestijli iş alanı! Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN