Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasal düzenlemeler sigortacılığı büyütecek

Giriş Tarihi: 5.3.2015
Yasal düzenlemeler sigortacılığı büyütecek

Türk Ticaret Kanunu'nda yapılan değişikliklerin yeni poliçe türlerinin doğmasına olanak tanıdığını ifade eden AIG Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Sema Bulutlu, sigorta sektöründe devreye girecek yeni uygulamalarla sigortalı sayısının artacağını belirtti

AIG Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Sema Bulutlu, Türkiye'de sigortalı sayısının önemli ölçüde artacağını söyledi. Sigorta sektöründe devreye girecek Doğrudan Tazmin Sistemi (DTS), yedek parça ve özel servis sertifikasyonu ile sigorta suistimaliyle mücadelenin sigortalı memnuniyeti ve sayısını olumlu yönde etkileyeceğini belirten Bulutlu, "Türk Ticaret Kanunu'nda yapılan değişikliklerle birçok alanda getirilmiş olan yeni sorumluluklar yeni poliçe türlerinin doğmasına olanak tanıdı. Bu da sigortalı sayısının artmasında önemli bir etken olacak" şeklinde konuştu.

SİGORTACILIKTAKİ YENİ UYGULAMALAR
2015 yılında sigorta şirketlerinin müşteri sayısını artırmasına ve prim artışına olanak vermesi açısından bir dizi yeni uygulamanın devreye gireceğini belirten Sema Bulutlu, "Bunlardan en önemlisi, Doğrudan Tazmin Sistemi, trafik kazalarında zarar gören araç sahiplerinin hasarı kendi sigorta şirketinden almasına imkân sağlayacak uygulama. İkinci önemli uygulama, yedek parça ve özel servis sertifikasyonu; bu sayede sigortalı cephesinde memnuniyetsizlik büyük ölçüde giderilecek. Üçüncü uygulama sigorta suistimali ile mücadele, suistimalli hasarların ödenmeyerek sigorta sektörüne geri kazandırılması, hem sigorta şirketlerini mali yönden rahatlatacak hem de sigortalılara düşük prim maliyeti olarak yansıyacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasal düzenlemeler sigortacılığı büyütecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN